Notowania

wiadomości
14.09.2011 20:43

W Poznaniu zakończył się konkurs Kulinarny Puchar Polski

Robert Echaust i Jakub Walczak z poznańskiej Platinum Palace Residence zwyciężyli w rozstrzygniętym w środę w Poznaniu Kulinarnym Pucharze Polski. Finał tegorocznej edycji współzawodnictwa odbył się w ramach targów Gastro Trendy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Robert Echaust i Jakub Walczak z poznańskiej Platinum Palace Residence zwyciężyli w rozstrzygniętym w środę w Poznaniu Kulinarnym Pucharze Polski. Finał tegorocznej edycji współzawodnictwa odbył się w ramach targów Gastro Trendy. *

Kulinarny Puchar Polski to najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs kulinarny w kraju. Do środowego finału zakwalifikowało się osiem drużyn kucharskich.

Tegorocznym finałowym daniem konkursowym była potrawa z policzków cielęcych z mięsa dojrzewającego i świeżych raków.

"Danie zespołu z Poznania było wykonane z koncepcją, na światowym poziomie, jeśli chodzi o użyte techniki, smak, dbałość, prezentację. Praktycznie bezbłędne, jeśli chodzi o czysto kulinarną stronę" - powiedział PAP przewodniczący międzynarodowego składu sędziowskiego Adam Chrząstowski z Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

Jak wyjaśnił, zadana w finale potrawa była bardzo trudna do wykonania, pozwoliła ocenić kucharski kunszt zawodników.

"Jest ona trudna ze względu na strukturę policzków, w środku jest dużo kolagenu, który trzeba umieć rozkleić. Najlepszemu zespołowi udało się odpowiednio ugotować mięso, potrawa była miękka, smaczna, smak nie był złamany innymi przyprawami, zachowany został naturalny smak cielęciny" - powiedział.

Drugie miejsce w konkursie zajęli Przemysław Wieloch i Grzegorz Cielecki z Restauracji Jan w Bełchatowie a trzecie Krzysztof Zdunek i Sławomir Twork reprezentujący firmę BanGlob z Gdyni.

Dla zwycięzcy konkursu przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. złotych i atrakcyjne zagraniczne szkolenie w renomowanym instytucie kulinarnym.

Aby wziąć udział w półfinale KPP trzeba wygrać jeden z kilkunastu renomowanych polskich konkursów kulinarnych nominowanych do Kulinarnego Pucharu Polski w danym roku. (PAP)

rpo/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz