Notowania

wiadomości
30.08.2011 01:31

W Poznaniu zarejestrowano sześć list do Sejmu

# dochodzi informacja o liczbie zarejestrowanych komitetów #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o liczbie zarejestrowanych komitetów #

31.08. Poznań (PAP) - Okręgowa Komisja Wyborcza w Poznaniu zarejestrowała we wtorek do północy sześć list do Sejmu - poinformowała PAP dyrektor poznańskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Maria Trela. Sprawdzane są dokumenty siódmego komitetu wyborczego.

Listy zarejestrowały: PO, PiS, SLD, PSL, Ruch Palikota i PJN. Jak poinformowała Trela, tuż przed północą dokumenty złożył Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80. Zgłoszenie jest w trakcie sprawdzania.

Do północy nie zdołały złożyć w Poznaniu kompletu wymaganych dokumentów Komitet Wyborczy Prawica i Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke

W okręgu poznańskim listę PO otwiera lider wielkopolskich struktur partii, poseł Rafał Grupiński. Na następnych miejscach będą posłowie Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i Waldy Dzikowski.

Listę SLD otwierać będzie przewodniczący Unii Pracy, radny sejmiku Waldemar Witkowski. Za nim znalazła się posłanka Krystyna Łybacka i radny sejmiku Marek Niedbała. Na liście jest też kajakarka, medalistka igrzysk olimpijskich Izabela Dylewska.

Liderem listy PiS jest były wojewoda wielkopolski, kandydat PiS w wyborach na prezydenta Poznania, obecny radny miejski Tadeusz Dziuba. Na kolejnych miejscach znajdą się b. wojewoda kujawsko-pomorski Zbigniew Hoffmann i radny sejmiku Błażej Spychalski. Na poznańskiej liście znalazł się też poseł Tomasz Górski.

Listę PJN otwiera b. wicemarszałek województwa wielkopolskiego Przemysław Piasta, zaś na czele listy PSL znajdzie się wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. Listę Ruchu Palikota otwiera przedsiębiorca Maciej Banaszak.

Listę PO w okręgu pilskim otworzy poseł Adam Szejnfeld, za nim będą: poseł Jakub Rutnicki i radna wielkopolskiego sejmiku wojewódzkiego Maria Janyska. W okręgu konińskim za posłem Tomaszem Nowakiem znaleźli się posłowie Irena Tomaszak-Zesiuk i Paweł Arndt. W okręgu kaliskim listę otworzy senator Mariusz Witczak, za nim będzie senator Małgorzata Adamczak.

Na listach SLD w okręgu pilskim na pierwszym miejscu znajdzie się poseł Romuald Ajchler. W okręgu konińskim liderem jest gnieźnieński samorządowiec Łukasz Naczas. W okręgu kalisko-leszczyńskim listę otworzy lider wojewódzkich struktur partii, poseł Leszek Aleksandrzak.

W okręgu konińskim listy PiS otwierają obecni posłowie: Witold Czarnecki, Adam Hoffman i Zbigniew Dolata. W okręgu kalisko-leszczyńskim liderem listy jest literaturoznawca, były wiceminister edukacji prof. Andrzej Waśko, a na kolejnych miejscach znaleźli się parlamentarzyści: Adam Rogacki, Jan Dziedziczak i Andrzej Dera. W okręgu pilskim listę otwiera były wiceminister skarbu Paweł Szałamacha, dwójką jest poseł Maks Kraczkowski.

Liderami list PSL w wyborach do Sejmu są: w okręgu kalisko-leszczyńskim poseł Józef Racki, w okręgu pilskim poseł Stanisław Kalemba, w okręgu konińskim poseł Eugeniusz Grzeszczak, sekretarz stanu w kancelarii premiera.

W okręgu pilskim liderem listy PJN jest były poseł Grzegorz Piechowiak, w okręgu konińskim radna Agnieszka Mirecka-Katulska, a w okręgu kalisko-leszczyńskim społecznik Iwona Michniewicz.

W Wielkopolsce ponad 2,7 mln osób uprawnionych do głosowania wybierze 40 posłów. (PAP)

rpo/ sto/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz