Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W przetargu na przejęcie pracowników TVP nie wyłoniono żadnej firmy

0
Podziel się:

Jedyna pozostała w procedurze przetargowej spółka Gi Group odstąpiła od
przetargu - przekazało PAP w piątkowym komunikacie Centrum Informacji TVP. W piątek minął termin
rozstrzygnięcia przetargu na firmę zewnętrzną, do której planowano przenieść ok. 600 pracowników
telewizji.

bEsfFLhN

Jedyna pozostała w procedurze przetargowej spółka Gi Group odstąpiła od przetargu - przekazało PAP w piątkowym komunikacie Centrum Informacji TVP. W piątek minął termin rozstrzygnięcia przetargu na firmę zewnętrzną, do której planowano przenieść ok. 600 pracowników telewizji.

"W tych okolicznościach zarząd TVP S.A. przeanalizuje zaistniałą sytuację i podejmie stosowne decyzje" - poinformowano w komunikacie.

Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję o przeniesieniu pracowników do firmy zewnętrznej w marcu br. w związku z trwającą w spółce restrukturyzacją. Zaplanowano, że do wyłonionej w przetargu firmy zewnętrznej zostaną oddelegowani pracownicy etatowi, zatrudnieni na stanowiskach grafików, charakteryzatorów, montażystów oraz dziennikarzy. Nie wszyscy dziennikarze mieli zostać oddelegowani do firmy zewnętrznej. W firmie planowano pozostawienie tzw. redaktorów koordynujących, odpowiedzialnych za emisję programów.

bEsfFLhP

W związku z planami zarządu pracownicy telewizji podjęli decyzję o zorganizowaniu strajku. W piątek na stronie Związku Zawodowego Pracowników Twórczych "Wizja" komitet strajkowy poinformował, że w związku z niewyłonieniem firmy w przetargu zawiesza akcję strajkową oraz oczekuje kolejnych rozmów z zarządem telewizji.

Według pracowników outsourcing jest ukrytą formą zwolnień grupowych. Pracownicy opowiedzieli się za strajkiem w referendum strajkowym, który przeprowadziła we wrześniu Wizja.

Obok firmy Gi Group oferty w przetargu złożyły: firma Manpower Group oraz dwa konsorcja - firm Wadwicz, The Chimney Pot i Floty Filmowej oraz firm Murator, Time i Medella. Konsorcjum firm Murator, Time i Medella, należące do Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, wycofało się z przetargu na samym początku. (PAP)

mce/ abe/ as/

bEsfFLiq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)