Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W przyszłej palestyńskiej ambasadzie w Pradze znaleziono broń

0
Podziel się

Na terenie przyszłej palestyńskiej ambasady w Pradze, gdzie w środę
wskutek wybuchu sejfu zginął ambasador, śledczy znaleźli w czwartek pewną ilość broni, która nie
figuruje w oficjalnej czeskiej ewidencji - poinformował szef praskiej policji Martin Vondraszek.

bEgSTdEB

Na terenie przyszłej palestyńskiej ambasady w Pradze, gdzie w środę wskutek wybuchu sejfu zginął ambasador, śledczy znaleźli w czwartek pewną ilość broni, która nie figuruje w oficjalnej czeskiej ewidencji - poinformował szef praskiej policji Martin Vondraszek.

Dokładnej ilości ani rodzaju broni nie ujawnił. Jak zaznaczył, przy badaniu okoliczności wybuchu, który zabił 56-letniego ambasadora Dżamala Muhammada Dżamala, policjanci znaleźli szereg śladów. "Jeśli pytacie, czy była to także broń, to mówię, że tak" - powiedział Vondraszek.

Dodał, że policja sprawdza, czy broń ta znajduje się w którejś ze światowych baz danych. Śledztwo ma też ujawnić, w jaki sposób broń dostała się na teren przyszłej ambasady.

bEgSTdED

Czeski tygodnik "Respekt" poinformował na swej stronie internetowej, że policjanci znaleźli pistolety maszynowe i inną broń, wystarczające dla "dziesięcioosobowej jednostki bojowej".

Eksplozja sejfu nastąpiła w nowej rezydencji ambasadora, znajdującej się obok nieukończonego jeszcze budynku samej ambasady. Do nowego obiektu przenoszony jest obecnie inwentarz dotychczasowej palestyńskiej placówki dyplomatycznej.

Czeskie służby śledcze nie dysponują żadnymi wskazaniami, że wybuch był zamachem terrorystycznym, zaś według strony palestyńskiej ambasador padł najprawdopodobniej ofiarą wypadku przy pracy. (PAP)

dmi/ ap/

bEgSTdEJ

15407976 int.

bEgSTdFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)