Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W przyszłym tygodniu Kongres Innowacyjnej Gospodarki w Warszawie

0
Podziel się:

Zbliżający się Kongres Innowacyjnej Gospodarki ma dać okazję poznania
najlepszych światowych praktyk w dziedzinie innowacyjności i możliwości ich zastosowania w Polsce -
mówił w czwartek prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski.

Zbliżający się Kongres Innowacyjnej Gospodarki ma dać okazję poznania najlepszych światowych praktyk w dziedzinie innowacyjności i możliwości ich zastosowania w Polsce - mówił w czwartek prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski.

III Kongres Innowacyjnej Gospodarki, organizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą odbędzie się w dniach 24-25 maja w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Hasłem tegorocznej edycji będzie: "Innowacyjność - jak to robią inni? Uczmy się od najlepszych!".

"Podczas kongresu uczestnicy nie tylko będą mieli okazję poznać najlepsze światowe praktyki w dziedzinie innowacyjności i możliwości ich zastosowania w Polsce. Ocenią też działania państwa dla tworzenia warunków dla innowacyjnej gospodarki od poprzedniego kongresu - przed rokiem" - powiedział szef Izby.

KIG zależy na tym, by Kongres tylko dał materiał do przemyśleń, ale też w praktyce przybliżył Polskę do światowych liderów innowacyjności - mówił Arendarski. Przypomniał, że z publikowanego na początku roku indeksu innowacyjności przedsiębiorstw w UE wynika, że Polska zajmuje piąte miejsce od końca.

"Zaprosiliśmy wielu gości z Dalekiego Wschodu i z Zachodu, gdzie innowacja jest chlebem powszednim. Długo pewnie jeszcze przyjdzie nam czekać, żeby tak było w Polsce, więc posłuchamy ich doświadczeń, co mają do powiedzenia" - dodał.

Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak podkreślała w czwartek, że nadal - w nowej perspektywie finansowej UE - po 2013 r., Agencja będzie kontynuowała wsparcie dla przedsiębiorców i innowacyjnych przedsięwzięć. W przyszłości PARP chciałby usprawnić procedury, skupić środki i ograniczyć liczbę instrumentów wsparcia dla przedsiębiorstw.

W ocenie Lublińskiej-Kasprzak PARP podjął starania, by zmienić i uprościć procedurę oceny wniosków. "Chcemy zmniejszyć wagę oceny formalnej wniosków, a zwiększyć wagę oceny merytorycznej tak, aby wybierać najbardziej innowacyjne projekty, najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców" - zapowiedziała.

W kongresie mają uczestniczyć wybitni naukowcy, politycy, przedsiębiorcy i innowatorzy - mówił w czwartek dziennikarzom prezes KIG.

Patronat nad kongresem objął prezydent Bronisław Komorowski. Gościem specjalnym imprezy będzie Francis Fukuyama, amerykański politolog, ekonomista i filozof, autor koncepcji "końca historii". Wśród uczestników kongresu znajdą się m.in. prof. Michał Kleiber, prof. Jerzy Hausner, komisarz UE Janusz Lewandowski, minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, minister środowiska Marcin Korolec, dyrektor międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy Henryk Skarżyński.

Dwa dni wcześniej - 22 maja w CNK Kopernik odbędzie się forum młodych przedsiębiorców "Młodzi Innowacyjni". Prowadzący forum Marcin Berme z portalu audioteka.pl powiedział, że uczestnicy forum młodych będą się zastanawiać nad tym, w jakiej Polsce żyjemy, w jakiej chcemy żyć, ocenią m.in. faktyczną obecną wartość stopnia naukowego magister. Podczas spotkania zaprezentują się m.in. młodzi innowacyjni przedsiębiorcy, którzy już stworzyli swoje firmy.

Patronem medialnym Kongresu jest Polska Agencja Prasowa.(PAP)

ago/ mki/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)