Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W przyszłym tygodniu konsultacje prezydenta z klubami ws. KRRiT

0
Podziel się:

Na początku przyszłego tygodnia prezydent Bronisław Komorowski będzie
spotykał się z szefami klubów parlamentarnych, by skonsultować się w sprawie sprawozdania KRRiT za
2010 r. - powiedział w czwartek PAP doradca prezydenta ds. mediów Jerzy Smoliński.

Na początku przyszłego tygodnia prezydent Bronisław Komorowski będzie spotykał się z szefami klubów parlamentarnych, by skonsultować się w sprawie sprawozdania KRRiT za 2010 r. - powiedział w czwartek PAP doradca prezydenta ds. mediów Jerzy Smoliński.

Sejm odrzucił w czwartek - głosami głównie PO, PSL i PiS - sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w ubiegłym roku. Wcześniej zrobił to Senat. Jeśli decyzję parlamentu potwierdzi prezydent, kadencja wszystkich członków KRRiT wygaśnie w ciągu 14 dni od głosowania w Sejmie.

"Prezydent nie podjął jeszcze decyzji, ma na to 14 dni" - podkreślił Smoliński. Dopytywany, do jakiej decyzji w tej chwili skłania się prezydent doradca odpowiedział: "ta waga jest pośrodku, nie ma zdecydowanego przechyłu w kierunku jakiejkolwiek decyzji".

"Dopiero po spotkaniach z klubami pan prezydent podejmie decyzję" - powiedział Smoliński. Bronisław Komorowski będzie spotykał się z poszczególnymi szefami klubów oddzielnie.

Doradca zastrzegł, że KRRiT w obecnym składzie odpowiada w zasadzie za połowę 2010 roku. "Trudno tak naprawdę oceniać tę Radę za całość sprawozdania, myślę, że byłoby to w pewnym sensie niesprawiedliwe" - powiedział.

KRRiT w obecnym składzie - powołanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz Sejm i Senat głosami PO, SLD i PSL - działa od sierpnia 2010 r. Na jej czele stoi Jan Dworak, pozostali członkowie to: Krzysztof Luft (tak jak Dworak mianowany przez prezydenta), Sławomir Rogowski, Witold Graboś (obaj wybrani przez Sejm; zgłoszeni przez lewicę) i Stefan Pastuszka (wybrany przez Senat; zgłoszony przez PO członek PSL).

Smoliński przekonywał, że Komorowski podejmie decyzję ws. KRRiT nie zważając na to, że w jej składzie są osoby, które sam mianował.

PO zarzuca KRRiT m.in. opieszałość przy wyborze rad nadzorczych i powoływaniu zarządów mediów publicznych. Ponadto Platforma uważa, że Krajowa Rada nie zareagowała odpowiednio, gdy TVP stronniczo - według PO - relacjonowała w minionym roku kampanię prezydencką oraz sprawę przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego.

Z kolei PiS ma zastrzeżenia dotyczące m.in. wyłaniania rad nadzorczych i powoływania zarządów mediów publicznych. Zdaniem tej partii są one zbyt lewicowe. (PAP)

hgt/ son/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)