Notowania

wiadomości
28.03.2011 12:18

W Rzymie nadzwyczajne środki bezpieczeństwa od Świąt do 1 maja

Od Niedzieli Wielkanocnej 24 kwietnia do beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja obowiązywać będą w Rzymie nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z masowym napływem pielgrzymów - podają włoskie media.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Od Niedzieli Wielkanocnej 24 kwietnia do beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja obowiązywać będą w Rzymie nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z masowym napływem pielgrzymów - podają włoskie media. *

Według nieoficjalnych informacji władze zastosują strategię zapewnienia bezpieczeństwa, jaka sprawdziła się podczas obchodów Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, gdy niemal cały czas w Wiecznym Mieście przebywały tysiące wiernych z całego świata.

Dodatkowym wyzwaniem dla policji i innych służb jest to, że 1 maja odbędzie się nie tylko msza beatyfikacyjna polskiego papieża, ale także wielki koncert z okazji Święta Pracy na Lateranie, gromadzący tradycyjnie co roku po kilkaset tysięcy ludzi.

Przygotowania do zapewnienia bezpieczeństwa podczas obu tych wydarzeń, a także już w czasie uroczystości Wielkiego Tygodnia w Rzymie są tematem odbywających się regularnie narad z udziałem komendy policji i prefektury, czyli władz prowincji. Jednym z elementów tych przygotowań będą kontrole antyterrorystyczne, wprowadzone w związku z sytuacją w Libii - ujawniła prasa.

W najbliższych tygodniach rozpoczną się kontrole w hotelach, pensjonatach i innych miejscach noclegowych we włoskiej stolicy, których celem ma być sprawdzenie tożsamości gości. Służby biorą pod uwagę, że w grupy pielgrzymów mogą wmieszać się niebezpieczne osoby z zamiarem dokonania akcji terrorystycznych.

Rzymskie siły bezpieczeństwa planują również skrupulatne kontrole w środkach transportu, od autokarów po pociągi, a także sprawdzanie prywatnych samochodów. (PAP)

sw/ ap/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz