Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Skandynawii setki wypadków i nieprzejezdnych dróg

0
Podziel się

Setki wypadków spowodował w ciągu ostatniej doby w Skandynawii silny
wiatr połączony ze śnieżycami, poważnie zakłócając ruch drogowy i kolejowy - poinformowała w
czwartek agencja EFE.

bEiBhrYR

Setki wypadków spowodował w ciągu ostatniej doby w Skandynawii silny wiatr połączony ze śnieżycami, poważnie zakłócając ruch drogowy i kolejowy - poinformowała w czwartek agencja EFE.

W Danii zanotowano 2800 wypadków drogowych. Na kilku liniach kolejowych dochodziło do opóźnień lub odwoływania składów, przede wszystkim na wyspach Zelandia i Bornholm. Na Bornholmie nieprzejezdne były niemal wszystkie drogi, a samolot z Kopenhagi wypadł z pasa startowego. Żaden pasażer nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Od dwóch dni z powodu warunków atmosferycznych są zawieszone połączenia lotnicze między Oslo i Tromso na archipelagu Svalbard, na północy Norwegii.

bEiBhrYT

Na południu Szwecji w samym tylko regionie Skania doszło do 65 wypadków drogowych.

Kilkadziesiąt dróg jest nieprzejezdnych, a na moście Oresund łączącym szwedzkie Malmoe z Kopenhagą przez kilka godzin obowiązywało ograniczenie prędkości i zakaz wjazdu ciężkich pojazdów.

W środę trzeba było ewakuować przedszkole w Halmstad na południu z powodu groźby zawalenia się komina na skutek porywistych wiatrów.

Na północy Szwecji statki musiały pozostać w portach, gdyż nie było możliwości zagwarantowania im bezpieczeństwa na morzu przez lodołamacze. (PAP)

bEiBhrYZ

mw/ ap/

5561368

bEiBhrZu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)