Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W środę w Warszawie - pogrzeb salezjanina zamordowanego w Tunezji

0
Podziel się

Pogrzeb zamordowanego w Tunezji ks. Marka Rybińskiego odbędzie się w środę,
2 marca w Warszawie - poinformował PAP w czwartek prowincjał salezjanów ks. Sławomir Łubian.

bEhAubqt

Pogrzeb zamordowanego w Tunezji ks. Marka Rybińskiego odbędzie się w środę, 2 marca w Warszawie - poinformował PAP w czwartek prowincjał salezjanów ks. Sławomir Łubian.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w warszawskiej Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kawęczyńskiej 53. Czuwanie modlitewne przy trumnie ks. Rybińskiego rozpocznie się o godz. 10.30., a o godz. 12 msza św. pogrzebowa.

Po mszy ciało ks. Marka spocznie w grobowcu wspólnoty salezjańskiej na cmentarzu bródnowskim.

bEhAubqv

Jak poinformował ks. Łubian, wcześniej, w poniedziałek, 28 lutego odbędą się uroczystości żałobne w Tunezji. Msza z ostatnim pożegnaniem zostanie odprawiona w kościele katedralnym św. Wincentego a Paulo w Tunisie przez abp. Marouna Eliasa Nimeha Lahhana.

We wtorek trumna z ciałem duchownego zostanie przetransportowana samolotem do Polski.

W środę prezydent Bronisław Komorowski nadał pośmiertnie ks. Rybińskiemu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi w kształtowaniu postaw moralnych dzieci i młodzieży, za dawanie świadectwa miłości do człowieka oraz osiągnięcia w pracy misyjnej".

Ks. Rybiński miał 33 lata. Należał do polskiej prowincji salezjanów z siedzibą w Warszawie; od czterech lat przebywał na misji w Manouba w Tunezji.

bEhAubqB

W latach 2005-2006 ks. Rybiński pracował w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym jako koordynator Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Następnie w latach 2006-2007 był kierownikiem Oratorium w Olsztynie. W roku 2007 wyjechał na misję do Tunezji.

W piątek, 18 lutego znaleziono go z podciętym gardłem w garażu prywatnej szkoły religijnej w podmiejskiej dzielnicy Tunisu, Manoubie. W dzień po śmierci salezjanina rząd Tunezji potępił jego zamordowanie i zaapelował do "wszystkich duchownych oraz podmiotów społeczeństwa obywatelskiego" o zdecydowane działania, "by uniknąć powtórzenia się podobnych aktów".

W poniedziałek wieczorem władze Tunezji poinformowały, że aresztowano zabójcę polskiego salezjanina. To Tunezyjczyk, który był stolarzem w szkole, w której znaleziono ciało księdza.(PAP)

skz/ abr/ jbr/

bEhAubqW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)