Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W środę zarząd PO o wyborach partyjnych w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o wniosku o unieważnienie wyniku wyborów dolnośląskiej PO
#

bEpFRDat

# dochodzi informacja o wniosku o unieważnienie wyniku wyborów dolnośląskiej PO #

29.10. Warszawa (PAP) - W środę zarząd krajowy PO zajmie się sprawą domniemanych nieprawidłowości, do których miało dochodzić przy okazji zjazdów wyborczych Platformy w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku. Rozpatrzy m.in. wniosek o unieważnienie wyniku wyborczego szefa dolnośląskiej PO.

Posiedzenie zarządu rozpocznie się o godz. 17.

bEpFRDav

We wtorek poseł PO Jakub Szulc złożył do zarządu wniosek o unieważnienie sobotniego wyniku wyborczego przewodniczącego PO na Dolnym Śląsku. Wybory wygrał europoseł Jacek Protasiewicz, który 11 głosami pokonał poprzedniego lidera Grzegorza Schetynę. Jak mówił PAP Szulc, wniosek ma związek z doniesieniami medialnymi na temat możliwych nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić przed i w dniu zjazdu.

Chodzi o nagranie, do którego dotarł tygodnik "Newsweek". Słychać na nim jak poseł PO Norbert Wojnarowski, zwolennik europosła Jacka Protasiewicza obiecuje jednemu z delegatów, Edwardowi Klimce, załatwienie stanowiska w KGHM; w zamian chce oddania głosu na Protasiewicza.

Europoseł zapewniał we wtorek, że nie upoważniał nikogo, w tym Wojnarowskiego, do składania jakichkolwiek ofert w jego imieniu. Ocenił też, że nie ma podstaw do powtórzenia zjazdu wyborczego na Dolnym Śląsku.

Szef klubu PO Rafał Grupiński poinformował we wtorek, że złoży wniosek o zawieszenie w prawach członka klubu posła Wojnarowskiego w związku z nagraniami upublicznionymi przez "Newsweek". Zdaniem Grupińskiego zjazd wyborczy PO na Dolnym Śląsku powinien zostać powtórzony.

bEpFRDaB

Druga sprawa to oświadczenie działacza PO ze Złotoryi, które ukazało się na portalu Gazety Wrocławskiej. Piotr Chomiczewski pisze w nim, że podczas zjazdu był "mimowolnym świadkiem rozmowy delegatów z Głogowa na temat postawy w trakcie głosowania. Delegaci ci po pierwszej turze omawiali, iż obiecano im lepsze stanowiska na listach oraz stanowiska lub pomoc w zatrudnieniu".

Sekretarz generalny PO Andrzej Wyrobiec poinformował PAP, że do zarządu wpłynęło ponadto odwołanie kwestionujące przebieg zjazdu wyborczego w regionie lubuskim. Przewodniczącą partii została tam na kolejną kadencję Bożenna Bukiewicz, wygrywając kilkoma głosami z wiceministrem spraw wewnętrznych Marcinem Jabłońskim. W sprawie nieprawidłowości w lubuskiej PO list do premiera Donalda Tuska napisała przed kilkoma tygodniami posłanka PO Bożena Sławiak.

"Nie mogę firmować swoim autorytetem działań Pani Przewodniczącej (chodzi o Bożennę Bukiewicz), które mogę określić jako korupcyjne" - napisała Sławiak.(PAP)

mkr/ laz/ mrr/ eaw/ mag/

bEpFRDaW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)