Notowania

wiadomości
15.03.2012 14:20

W szpitalach pozostaje 15 poszkodowanych w katastrofie kolejowej

# dochodzi inf. nt. stanu zdrowia pacjentów zebrane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi inf. nt. stanu zdrowia pacjentów zebrane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

15.03. Katowice (PAP) - W szpitalach pozostaje 15 poszkodowanych w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, w tym jedna na oddziale intensywnej terapii - poinformowało w czwartek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego w Katowicach.

15 rannych w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami przebywa jeszcze w ośmiu szpitalach. "Stan większości pacjentów lekarze oceniają jak dobry i stabilny. Głównie są to obrażenia otropedyczne, takie jak urazy kręgosłupa, miednicy oraz klatki piersiowej" - poinformowało PAP Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jak dotąd najwięcej pacjentów - siedmioro - przebywa w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu, dwoje w szpitalu im. Rydygiera w Krakowie. Pojedyncze osoby znajdują się jeszcze na oddziałach szpitalnych w Dąbrowie Górniczej, Rzeszowie, Czerwonej Górze k. Kielc, Tarnowie, szpitalu wojskowym w Krakowie oraz jedna na oddziale intensywnej terapii w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Jak poinformował PAP rzecznik szpitala św. Barbary w Sosnowcu Mirosław Rusecki, poszkodowani w katastrofie kolejowej przebywają na czterech oddziałach: po jednym na neurochirurgii i laryngologii, dwóch na chirurgii szczękowej oraz trzech na ortopedii. Rusecki powiedział, że pacjenci są w stanie niezagrażającym życiu. "Część pacjentów jest po zabiegach, jeden z nich po operacji kręgosłupa. Leczymy również czterech pacjentów ze złamaniami biodra" - dodał rzecznik.

3 marca w wyniku katastrofy kolejowej pod Szczekocinami k. Zawiercia zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych. Do wypadku doszło na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa - zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wsch. - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. (PAP)

ktp/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz