Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Zakladzie Karnym w Płocku - zatrzymania ws. handlu narkotykami

0
Podziel się:

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali w środę 9 osób, którym przedstawiono zarzuty
udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków
na terenie Zakładu Karnego w Płocku (Mazowieckie). Większość zatrzymanych do więźniowie.

bEDuBwad

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali w środę 9 osób, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie Zakładu Karnego w Płocku (Mazowieckie). Większość zatrzymanych do więźniowie.

Jak poinformowała prowadząca śledztwo w sprawie Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim, tamtejszy sąd aresztował tymczasowo 7 członków grupy; wobec jednej osoby zastosowano dozór policji.

Sprawa, w której w sumie ma już przedstawione zarzuty 11 osób, dotyczy wprowadzania do obrotu na terenie Zakładu Karnego w Płocku środków odurzających i substancji psychotropowych. "Planowane są dalsze czynności procesowe, w tym niewykluczone są kolejne zatrzymania" - podała prokuratura.

bEDuBwaf

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur powiedziała PAP, że wśród zatrzymanych w środę 9 podejrzanych o działanie w grupie rozprowadzającej narkotyki w płockim zakładzie karnym, 7 osób to osadzeni, a dwie - to osoby spoza zakładu.

Dodała, że śledztwo, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim wspólnie z wydziałem CBŚ w Płocku, dotyczy wprowadzenia do obrotu ok. 5-6 kg środków odurzających. (PAP)

mb/ bno/

bEDuBwaG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)