Notowania

wielka
01.05.2010 18:09

W Zakopanem rozpoczęła się X Wielka Majówka Tatrzańska

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej rozpoczął w sobotę w Zakopanem X Wielką Majówkę Tatrzańską. Przez trzy dni pod Gubałówką odbywać się będą m.in. koncerty, pokazy rzemiosła artystycznego i występy góralskich artystów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ogólnopolski Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej rozpoczął w sobotę w Zakopanem X Wielką Majówkę Tatrzańską. Przez trzy dni pod Gubałówką odbywać się będą m.in. koncerty, pokazy rzemiosła artystycznego i występy góralskich artystów. *

"Na Majówce Tatrzańskiej będzie można posłuchać śpiewu góralskiego, muzyki, przypatrzeć się, jak budorze ryktujom chałpy, a w następne dni przyjadą kowale, zagrają na kowadłach. Dlo kozdego cosi miłego będzie" - powiedział PAP starosta tatrzański, Andrzej Gąsienica-Makowski.

Do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Górskiej i Folkowej zgłosiło się w tym roku siedem zespołów. Co roku na zakopiańskim festiwalu wyłania się zespół, który ma szansę zaistnieć na rynku muzycznym.

Nowością tegorocznej Wielkiej Majówki jest I Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych. 14 góralskich zespołów, w sumie niemal 400 młodych górali i góralek będzie w poniedziałek pod Gubałówką rywalizowało o Złote, Srebrne i Brązowe Kierpce.

Wśród majówkowych atrakcji przygotowanych przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury, są również II Dni Słowackie. Nasi południowi sąsiedzi będą pod Gubałówką prezentować swoją ofertę turystyczną. Wystąpią znane słowackie zespoły muzyczne i folklorystyczne.

Tegoroczna Majówka Tatrzańska jest dziesiątą edycją imprezy, która co roku do Zakopanego przyciąga wielu turystów. Głównym organizatorem Majówki jest Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury.

Majówkę w poniedziałek zakończy koncert zespołu "Do góry dnem". (PAP)

szb/ je/

Tagi: wielka, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz