Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Zielonej Górze wręczono nagrody "Człowiek-Człowiekowi"

0
Podziel się

Nagrody "Człowiek-Człowiekowi" za działalność dobroczynną otrzymało w
sobotę w Zielonej Górze (Lubuskie) sześcioro Lubuszan. Statuetki przyznawane są za szczególne
osiągnięcia w działalności dobroczynnej inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego.

bEgmxDwB

Nagrody "Człowiek-Człowiekowi" za działalność dobroczynną otrzymało w sobotę w Zielonej Górze (Lubuskie) sześcioro Lubuszan. Statuetki przyznawane są za szczególne osiągnięcia w działalności dobroczynnej inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego.

W tegorocznej edycji złożono 28 wniosków o przyznanie nagrody.

Ostatecznie kapituła wyróżniła sześć osób działających społecznie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

bEgmxDwD

Jedną z laureatek została Bożena Ćwiertniak, prezes parafialnego zespołu Caritas w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Gorzowie. W wolontariacie działa od 1994 roku, a w Caritasie od 1999 r.

"Bóg mnie uchronił przed groźną chorobą, dlatego postanowiłam mu podziękować angażując się w działalność charytatywną. Dziś czuję niesamowitą radość i wzruszenie, że zostałam wyróżniona za swoją pracę" - powiedziała PAP Ćwiertniak.

Po raz pierwszy wręczono statuetkę w kategorii "Sponsor-Darczyńca". Otrzymał ją Andrzej Woźniak przedsiębiorca z Trzebicza, który organizował transporty z pomocą dla powodzian z okolic Sandomierza.

Nagroda "Człowiek Człowiekowi" została ustanowiona w 1999 roku przez ówczesnego biskupa diecezjalnego Adama Dyczkowskiego na wniosek organizacji charytatywnych: Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna.

bEgmxDwJ

Ideą nagrody jest propagowanie ewangelicznej zasady miłości bliźniego poprzez wyróżnianie ludzi, którzy swoją postawą i działaniem rozpowszechniają i umacniają ideę dobroczynności w diecezji. (PAP)

mrd/ abe/

bEgmxDxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)