Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wadowice chcą powitać Benedykta XVI wraz z przedstawicielami jego rodzinnego Marktl

0
Podziel się:

Biała (PAP) - Władze Wadowic zaproszą do rodzinnego
miasta Jana Pawła II przedstawicieli samorządu niemieckiego miasta
Marktl, z którego pochodzi papież Benedykt XVI. Niemcy mieliby
wspólnie z wadowiczanami powitać papieża podczas jego planowanej
pielgrzymki - dowiedziała się w środę PAP od rzecznika magistratu
wadowickiego Stanisława Kotarby.

bEUkUdud

Biała (PAP) - Władze Wadowic zaproszą do rodzinnego miasta Jana Pawła II przedstawicieli samorządu niemieckiego miasta Marktl, z którego pochodzi papież Benedykt XVI. Niemcy mieliby wspólnie z wadowiczanami powitać papieża podczas jego planowanej pielgrzymki - dowiedziała się w środę PAP od rzecznika magistratu wadowickiego Stanisława Kotarby.

"Do Marktl z zaproszeniem przedstawiciele Wadowic pojadą w połowie kwietnia. Bardzo byśmy chcieli powitać papieża w rodzinnym mieście Jana Pawła II wspólnie z władzami jego rodzinnej miejscowości" - powiedział Kotarba.

Przedstawiciele Martkl odwiedzili już raz Wadowice. W sierpniu ubiegłego roku burmistrzowi Hubertowi Gschwendtnerowi towarzyszyła małżonka i przedstawiciele magistratu.

bEUkUduf

Marktl nie jest jedyną "papieską" miejscowością, z którą Wadowice utrzymują ciepłe kontakty. W 1994 roku podpisały umowę z rodzinnym miastem papieża Leona XIII, włoskim Carpinetto Romano.

Papież Benedykt XVI odwiedził w przeszłości Wadowice jeszcze jako kardynał. Był w rodzinnym mieście Jana Pawła II 24 października 1988 roku. Modlił się wówczas m.in. przed chrzcielnicą w wadowickiej bazylice, a także zwiedził dom rodzinny Jana Pawła II, gdzie wpisał się do księgi pamiątkowej. (PAP)

szf/ jra/

bEUkUduG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)