Notowania

wiadomości
15.03.2011 15:10

Wałejko zastąpi Czaję jako wiceminister sprawiedliwości

Grzegorz Wałejko zastąpi na stanowisku wiceministra sprawiedliwości Jacka Czaję, który przechodzi do Naczelnego Sądu Administracyjnego. O takiej decyzji premiera Donalda Tuska poinformował we wtorek resort sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grzegorz Wałejko zastąpi na stanowisku wiceministra sprawiedliwości Jacka Czaję, który przechodzi do Naczelnego Sądu Administracyjnego. O takiej decyzji premiera Donalda Tuska poinformował we wtorek resort sprawiedliwości.

Prezes Rady Ministrów podjął decyzję o powołaniu od 16 marca sędziego Grzegorza Wałejki na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Premier przychylił się jednocześnie do wniosku dotychczasowego podsekretarza stanu sędziego Jacka Czai i odwołał go z dniem 15 marca.

Jak podała rzeczniczka Ministra Sprawiedliwości Joanna Dębek, zmiana związana jest z przejściem sędziego Czai do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jest on sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, dotychczas był delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wałejko będzie nadzorować te same komórki organizacyjne, nad którymi nadzór sprawował Czaja: Departament Sądów Powszechnych, Departament Kadr, Departament Nadzoru nad Aplikacjami Prawniczymi, Biuro Analiz i Etatyzacji Sądownictwa Powszechnego oraz Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Wałejko (rocznik 1962) jest sędzią Sądu Okręgowego w Lublinie. Dotychczas zajmował stanowisko wicedyrektora Departamentu Sądów Powszechnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1990-1997 asesor sądowy, a następnie sędzia Sądu Rejonowego w Lubartowie. Od 1997 r. sędzia Sądu Wojewódzkiego, a następnie Sądu Okręgowego w Lublinie, specjalizujący się w sprawach cywilnych.

W 2003 r. był delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości do Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Prawa Europejskiego. Od 2004 r. - wykładowca na aplikacji sądowej w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie z zakresu prawa europejskiego i obrotu międzynarodowego oraz z zakresu postępowania egzekucyjnego. W latach 2009-2010 wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury z zakresu obrotu międzynarodowego. Od 2008 r. delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości na stanowisko Zastępcy Dyrektora Departamentu Sądów Powszechnych. Przedstawiciel Polski w Europejskiej Komisji do spraw Efektywności Wymiaru Sprawiedliwości (CEPEJ).(PAP)

sta/ bno/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz