Notowania

wiadomości
08.08.2011 14:32

Wałęsa spotka się we wtorek z liderem Solidarności

Lech Wałęsa spotka się we wtorek w siedzibie Solidarności w Gdańsku z przewodniczącym związku Piotrem Dudą. B. prezydent otrzyma m.in. oficjalne zaproszenie na obchody 31. rocznicy Sierpnia'80.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Lech Wałęsa spotka się we wtorek w siedzibie Solidarności w Gdańsku z przewodniczącym związku Piotrem Dudą. B. prezydent otrzyma m.in. oficjalne zaproszenie na obchody 31. rocznicy Sierpnia'80. *

"Uroczystości tradycyjnie odbędą się 31 sierpnia pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Liczę na udział pierwszego przewodniczącego związku w tych obchodach - poinformował w poniedziałek w komunikacie prasowym Duda.

Rzecznik prasowy przewodniczącego związku Wojciech Gumułka dodał, że tematem spotkania będą też zaplanowane na 30 sierpnia uroczystości rocznicowe w Brukseli. Z inicjatywy Parlamentu Europejskiego i jego przewodniczącego Jerzego Buzka, jednemu z placów w bezpośrednim sąsiedztwie budynków PE zostanie w tym dniu nadane imię "Solidarności 1980".

"To ważna i prestiżowa uroczystość. Lecha Wałęsy, ikony Solidarności, nie powinno na niej zabraknąć - podkreślił Duda.

To będzie czwarte z kolei spotkanie Wałęsy z Dudą. Obecny przewodniczący Solidarności dwukrotnie gościł w gdańskim biurze założyciela związku. W czerwcu Duda odwiedził też byłego prezydenta w szpitalu.(PAP)

rop/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz