Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki w Syrii. Powstańcy zdobyli główną siedzibę policji w Aleppo

0
Podziel się:

W szturmie na centralny komisariat policji w Aleppo wzięli udział m.in żołnierze Wolnej Armii Syryjskiej.

Walki w Syrii. Powstańcy zdobyli główną siedzibę policji w Aleppo
(Balkis Press/ABACA/EAST NEWS)

Po zaciętej bitwie syryjscy powstańcy zdobyli w Aleppo ufortyfikowaną główną siedzibę poliicji w tej metropolii na północy kraju. O kontrolę nad Aleppo wojska rządowe toczą od trzech miesięcy ciężkie boje z użyciem wszystkich rodzajów broni.

Podziemia zdobytej przez powstańców siedziby policji w dzielnicy Aszrafija były miejscem torturowania i kaźni wziętych do niewoli żołnierzy oddziałów powstańczych oraz osób podejrzanych o wspieranie ruchu opozycyjnego.

W szturmie na centralny komisariat policji w Aleppo wzięli udział żołnierze Wolnej Armii Syryjskiej, członkowie brygady powstańczej _ Aleppo _ i brygady Abu Aimara oraz bojownicy skrajnego ugrupowania islamskiego Dżabhat al-Nusra (Front Wsparcia).

Informacje napływające z Aleppo od różnych ugrupowań powstańczych nie mówią, czy w zdobytej siedzibie policji reżimowej znaleziono przy życiu jakichś więźniów.

W dzielnicy Aszrafija w tym mieście wciąż toczą się walki między powstańcami a wojskiem. Lotnictwo rządowe bombardowało w ciągu całego dnia dzielnice Aleppo znajdujące się w rękach przeciwników prezydenta Baszara el-Asada, m.in. Hanano i Al-Szaar.

W czwartek, w przeddzień zaproponowanego przez Asada zawieszenia broni na czas kilkudniowego muzułmańskiego święta Id al-Adha, opanowane częściowo przez powstańców peryferie Damaszku były nadal celem ataków z powietrza prowadzonych przez lotnictwo rządowe. Bombardowało ono i ostrzeliwało z powietrza peryferyjne dzielnice: Harsatę, Zamalkę, Kafr Batnę i Sakbę.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w Money.pl
Opanowali bazę wojskową. Są z Al-Kaidy? Mało znane ugrupowanie dżihadystów, przypuszczalnie powiązane z Al-Kaidą, opanowało dzisiaj po całonocnych walkach bazę obrony przeciwlotniczej syryjskich sił reżimowych koło Aleppo na północy kraju
Taka zgoda z Rosją to prawdziwa rzadkość Konsensus w Radzie Bezpieczeństwa w kwestii Syrii należy do rzadkości. W RB panuje impas w sprawie konfliktu.
W brutalnym zamachu zginęło dziś 40 osób Syryjskie państwowe media oskarżyły zbrojną opozycję o przeprowadzenie zamachu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)