Notowania

wiadomości
27.06.2012 23:44

Wall Street: Znowu wzrosty dzięki dobrym danym z gospodarki USA

Środowa sesja na Wall Street przyniosła dalszy ciąg wzrostów dzięki porcji lepszych od oczekiwań danych makro z amerykańskiej gospodarki. Inwestorzy ciągle jednak zachowują dużą ostrożność przed rozpoczynającym się w czwartek szczytem Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Środowa sesja na Wall Street przyniosła dalszy ciąg wzrostów dzięki porcji lepszych od oczekiwań danych makro z amerykańskiej gospodarki. Inwestorzy ciągle jednak zachowują dużą ostrożność przed rozpoczynającym się w czwartek szczytem Unii Europejskiej.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,74 proc. do 12.627,08 pkt.

Nasdaq zyskał 0,74 proc. i wyniósł 2.875,32 pkt.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,90 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.331,85 pkt.

Liczba umów na sprzedaż domów, podpisanych w maju przez Amerykanów wzrosła miesiąc do miesiąca o 5,9 proc. - podało Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors). Analitycy z Wall Street spodziewali się, że liczba umów na sprzedaż domów wzrośnie o 1,5 proc. miesiąc do miesiąca.

W kwietniu liczba podpisanych umów na sprzedaż domu (pending home sales) spadła o 5,5 proc. miesiąc do miesiąca.(Zamówienia na dobra trwałe w USA w maju 2012 roku wzrosły mdm o 1,1 proc., w kwietniu spadły zaś o 0,2 proc. mdm po korekcie. Analitycy oczekiwali, że zamówienia w maju wzrosną o 0,5 proc.

Zamówienia na dobra trwałe z wykluczeniem środków transportu wzrosły o 0,4 proc. wobec spadku o 0,6 proc. miesiąc wcześniej. Tutaj analitycy oczekiwali wzrostu o 0,7 proc. mdm.

W USA zanotowano mocniejszy spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks zniżkował w tygodniu zakończonym 22 czerwca 2012 r. o 7,1 proc., po uwzględnieniu czynników sezonowych. Tydzień wcześniej wskaźnik spadł o 0,8 proc.

Inwestorzy czekają na rozpoczynający się w czwartek szczyt Unii Europejskiej. Nadzieje, że przyniesie on przełom są jednak niewielkie.

Włochy sprzedały na aukcji bony o wartości 9,0 mld euro. Tyle też wynosił target. Średnia rentowność 185-dniowych papierów wyniosła 2,957 proc. wobec 2,104 proc. na aukcji 29 maja. To najwyższa rentowność od grudnia ub. roku.

Ze spółek rosły akcje Bristol-Myers Squibb po zapowiedzi skupu akcji własnych za 3 mld dolarów.

Spadały akcje Facebooka. Analitycy Morgan Stanley, Wells Fargo, Piper Jaffray i JPMorgan rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji spółki od zalecenia "przeważaj", Goldman Sachs zaczął rekomendowanie od "powyżej rynku", a Creditt Suisse i BofA/Merrill Lynch zalecili ich kupno. Z kolei Barclays, Stifel Nicolaus i Citi wydali dla Facebooka rekomendację "trzymaj".

W górę szły akcje Google, który w przyszłym tygodniu ma przedstawić swój nowy tablet.

Best Buy drożał po informacjach, że jej założyciel Richard Schulze współpracuje z bankami w celu uzgodnienia warunków ewentualnego wykupu spółki.

Ponad 4 proc. rosły akcje producenta domów, firmy Lennar, po lepszych od oczekiwań wynikach kwartalnych.

Z powodu niższej od spodziewanej prognozy wyników na 2012 rok traciły na wartości akcje General Mills. (PAP)

pr/ pel/ fit/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz