Notowania

wiadomości
21.02.2014 13:26

Warmińsko-Mazurskie: 2,5 mln zł dla samorządów za straty pogodowe

Starostwa powiatowe w Ełku i Braniewie oraz gminy Płoskinia, Wydminy i Młynary otrzymały w piątek od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji promesy o łącznej wartości 2,5 mln zł na usuwanie skutków nawałnic i powodzi roztopowych z minionego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Starostwa powiatowe w Ełku i Braniewie oraz gminy Płoskinia, Wydminy i Młynary otrzymały w piątek od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji promesy o łącznej wartości 2,5 mln zł na usuwanie skutków nawałnic i powodzi roztopowych z minionego roku. *

Samorządy te nie otrzymały wsparcia bezpośrednio po zdarzeniach, ponieważ nie miały pieniędzy na wkład własny potrzebny do dokonania napraw. "W tegorocznych budżetach samorządy te zarezerwowały potrzebne na wkłady pieniądze i dlatego teraz przyjęły pomoc państwa przekazaną im przez wojewodę warmińsko-mazurskiego" - poinformowała PAP rzecznik wojewody Edyta Wrotek.

Gminy Wydminy i Młynary otrzymały po 240 tys. zł, Płoskinia 80 tys. zł, starostwo w Braniewie 340 tys. zł, a starostwo w Ełku 1,5 mln zł. Dzięki dotacji ełckie starostwo odbuduje drogi powiatowe Dorsze-Marcinowo-Kalinowo oraz Grabnik-Rożyńsk. Drogi te zniszczyły ubiegłoroczne roztopy.

Powiat braniewski odbuduje drogi Braniewo-Świętochowo, Grzechotki-Gronówko, Krzewno-Krasnolipie, Lipowina - granica gminy oraz Piele-Mingajny. Te drogi zniszczyły deszcze padające na przełomie lipca i sierpnia.

Gminy z Młynar i Wydmin odbudują mosty w miejscowościach Stare Monasterzysko oraz Mazuchówka. W Płoskini odbudowany zostanie przepust na drodze gminnej.

Wrotek dodała także, że wojewoda warmińsko-mazurski wystąpił do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o dodatkowe 2 mln zł na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pieniądze te miałby m.in. zostać przeznaczone na naprawę wałów przeciwpowodziowych na Żuławach. (PAP)

jwo/ par/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz