Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.04.2013 10:53

Warmińsko-Mazurskie: Kobieta z Lubawy podejrzana o trzykrotne zabójstwo

# dochodzi informacja o zarzutach zabójstwa dla kobiety #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o zarzutach zabójstwa dla kobiety #

10.04. Olsztyn (PAP) - Zarzut trzykrotnego zabójstwa postawiła policja 41-letniej mieszkance Lubawy, w domu której znaleziono zwłoki trzech noworodków. Kobieta przyznała się do winy i złożyła obszerne wyjaśnienia - powiedział PAP w środę rzecznik iławskiej policji Sławomir Nojman.

W środę 41-letnia Lucyna D. ma zostać przesłuchana przez prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Iławie. Przesłuchany ma być także jej mąż - 41-letni Janusz D.

Oboje zostali zatrzymani we wtorek po południu po informacji, że kobieta mogła urodzić, a następnie sprzedać, dziecko. W zamrażalniku lodówki śledczy znaleźli ukryte zwłoki nowo narodzonych chłopców.

Jeszcze we wtorek wieczorem policjanci przesłuchali kobietę i postawili jej zarzut trzykrotnego zabójstwa. Według nieoficjalnych informacji kobieta miała powiedzieć śledczym, że "urodzone dzieci trzymała w zamrażalniku, bo nie mogła się z nimi rozstać".

W środę prokuratorzy planują też przeprowadzenie sekcji zwłok noworodków. Sekcję mają wykonać biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku - poinformował PAP prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki.

Przed prokuraturą w Iławie w środę przed południem zgromadzili się mieszkańcy Iławy, poruszeni informacją o śmierci dzieci.

Lucyna D. znajduje się w policyjnej izby zatrzymań w Iławie, a 41-letni Janusz D. przebywa w Nowym Mieście Lubawskim.

Śledczy ustalają, kiedy kobieta urodziła dzieci, czy były one żywe i zdrowe oraz co było przyczyną ich śmierci.

Do zabójstw mogło dojść w ciągu ostatnich pięciu lat. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności

Zatrzymane małżeństwo ma czworo dzieci w wieku 22 lat, 19 lat, 15 lat i 6 lat. We wtorek po zatrzymaniu rodziców trafiły one pod opiekę rodziny. W środę zarówno dzieci, jak i rodzice zatrzymanego małżeństwa, będą mogli skorzystać z pomocy psychologicznej specjalistów z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie, a także oferowanej przez samorząd Lubawy.

Według policji rodzina D. nie była rodziną patologiczną, policja nie miała informacji o tym, że mogło tam dochodzić do przemocy. Oboje rodzice pracowali. (PAP)

ali/ bno/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz