Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warmińsko-Mazurskie: Martwy aligator w lesie, policja szuka sprawców

0
Podziel się

Blisko półtorametrowej długości martwego aligatora znaleziono w piątek w
lesie pod Rychnowem (warmińsko-mazurskie). Policja wszczęła dochodzenie, które ma ustalić, do kogo
należało zwierzę i jak zginęło - poinformował aspirant Janusz Karczewski z Ostródy.

bEiRwCKZ

Blisko półtorametrowej długości martwego aligatora znaleziono w piątek w lesie pod Rychnowem (warmińsko-mazurskie). Policja wszczęła dochodzenie, które ma ustalić, do kogo należało zwierzę i jak zginęło - poinformował aspirant Janusz Karczewski z Ostródy.

Na martwego gada natknął się mieszkaniec pobliskiej wsi, poszukujący w lasach poroży, zrzucanych o tej porze roku przez jelenie. O znalezisku zawiadomił policję z Ostródy. Egzotyczne zwierzę leżało około 150 metrów od drogi krajowej Warszawa - Gdańsk.

Według policji, najprawdopodobniej jest to młody aligator lub krokodyl. Ma 130-150 cm długości i waży ponad 20 kg. Zwierzę zginęło niedawno, bo jest zachowane w bardzo dobrym stanie. "Wokół szyi widoczne są obrażenia, sugerujące, że mogło zostać uduszone. Ustalamy, co było bezpośrednią przyczyną śmierci" - powiedział asp. Janusz Karczewski z ostródzkiej policji.

bEiRwCLb

Policyjny patrol zabrał w piątek wieczorem martwe zwierzę z lasu i przewiózł na miejscową komendę. Aligator zostanie tam aż do przyjazdu powiatowego lekarza weterynarii, który dokona oględzin zwłok i zdecyduje, co dalej robić.

Policja wszczęła postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zgodnie z prawem właściciele egzotycznych zwierząt powinni je zarejestrować. Funkcjonariusze sprawdzają, czy ktoś w okolicy hodował legalnie aligatora. Jeśli aligator został zabity, to właścicielowi - zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt - może grozić do pięciu lat pozbawienia wolności. (PAP)

mbo/ saw/

bEiRwCLC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)