Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warmińsko-Mazurskie: Ostróda sprzedała za 4,5 mln zł dawny poligon

0
Podziel się

Gmina Ostróda za 4,5 mln zł sprzedała w przetargu nieograniczonym były
poligon wojskowy w Górce. Położona w sąsiedztwie dwóch jezior nieruchomość o powierzchni ponad 20
ha przeznaczona jest pod zabudowę jednorodzinną.

bEpOkpAR

Gmina Ostróda za 4,5 mln zł sprzedała w przetargu nieograniczonym były poligon wojskowy w Górce. Położona w sąsiedztwie dwóch jezior nieruchomość o powierzchni ponad 20 ha przeznaczona jest pod zabudowę jednorodzinną.

Jak poinformował PAP w piątek wójt Bogusław Fijas, do przetargu na sprzedaż prawa własności tej nieruchomości przystąpiło dwóch lokalnych deweloperów. Jak dodał, wygrała spółka Ekobud, która zaproponowała cenę o 100 tys. wyższą od wyceny gruntu. Akt notarialny ma być podpisany 18 lutego.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, działki - położone w sąsiedztwie drogi krajowej nr 16 oraz jezior Sement Mały i Sajmino - mają być przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną. Gmina, która przejęła nieczynny poligon od wojska, już kilka razy od 2008 roku próbowała znaleźć kupca na tę nieruchomość.

bEpOkpAT

Zdaniem wójta Fijasa o powodzeniu ostatniego przetargu zdecydowało to, że gmina zadbała o uzbrojenie gruntów i uchwalanie miejscowych planów zagospodarowania. W jego ocenie, wokół Ostródy zaczną powstawać kolejne podmiejskie osiedla jednorodzinne, bo w mieście zaczęło brakować wolnych terenów pod zabudowę. (PAP)

mbo/ mki/

bEpOkpBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)