Notowania

wiadomości
12.12.2011 19:32

Warmińsko-mazurskie: Prokuratura wyjaśnia okoliczności zranienia policjanta

Prokuratura w Giżycku postawiła pięciu mężczyznom zarzuty w związku z napaścią na policjanta. Funkcjonariusz stanął w obronie napadniętych młodych ludzi; został raniony nożem.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prokuratura w Giżycku postawiła pięciu mężczyznom zarzuty w związku z napaścią na policjanta. Funkcjonariusz stanął w obronie napadniętych młodych ludzi; został raniony nożem. *

Jak poinformował PAP w poniedziałek Maciej Prokop z Prokuratury Rejonowej w Giżycku, w poniedziałek wieczorem zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, udziału w pobiciu i czynnej napaści na policjanta.

"Wobec trzech podejrzanych przygotowywane są wnioski do sądu o tymczasowe aresztowanie. W stosunku do pozostałej dwójki zastosowano dozór policyjny" - powiedział prokurator Prokop.

Zatrzymania mają związek ze zranieniem miejscowego policjanta, który wracał w sobotę wieczorem ze służby i stanął w obronie dwóch napadniętych młodych ludzi. Poprosili go o pomoc chwilę po tym, jak zostali pobici i obrabowani na ulicy przez grupę agresywnych mężczyzn.

Policjant, który był po cywilnemu, został dwukrotnie uderzony nożem w plecy przez jednego z napastników. Rany nie były groźne i nazajutrz po napadzie funkcjonariusz został, na własną prośbę, wypisany ze szpitala.(PAP)

mbo/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz