Notowania

wiadomości
22.07.2011 09:30

Warmińsko-mazurskie: Straty po nawałnicy w Rozogach wyceniono na 1 mln zł

Jeden mln zł wyniosły straty po nawałnicy, jaka przetoczyła się w środę nad gminą Rozogi w powiecie szczycieńskim (Warmińsko-mazurskie). Wichura uszkodziła 91 budynków, w tym 46 mieszkalnych. Mieszkańcy Rozóg wciąż nie mają prądu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Jeden mln zł wyniosły straty po nawałnicy, jaka przetoczyła się w środę nad gminą Rozogi w powiecie szczycieńskim (Warmińsko-mazurskie). Wichura uszkodziła 91 budynków, w tym 46 mieszkalnych. Mieszkańcy Rozóg wciąż nie mają prądu. *

Jak poinformowała PAP w piątek rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek, w czwartek inspektorzy nadzoru budowlanego i urzędnicy urzędu gminy w Rozogach szacowali szkody i oceniali, czy uszkodzone budynki nadają się do zamieszkania.

Nawałnica uszkodziła 46 budynków mieszkalnych i 42 gospodarcze oraz trzy należące do gminy, w tym budynki urzędu gminy i przepompowni ścieków.

Pracownicy pomocy społecznej wciąż także oceniają straty w gospodarstwach domowych w Rozogach. Po zebraniu szacunków i określeniu potrzeb zapadną decyzje, w jakiej wysokości poszkodowani otrzymają zasiłki. Mogą liczyć na kwotę do 6 tysięcy złotych. W powiecie szczycieńskim energetycy wciąż usuwają awarie prądu.

Prądu nie mają także mieszkańcy mazurskiej części regionu. Po wichurze, jaka przeszła w czwartek wieczorem, bez prądu pozostaje ok. 3 tys. odbiorców z okolic Ełku, Giżycka, Olecka. Część awarii już usunięto, po nawałnicach w czwartek wieczorem prądu nie miało jeszcze 17 tysięcy odbiorców. (PAP)

ali/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz