Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek
10.09.2006 13:00

Warmińsko-Mazurskie: Tragiczny wypadek w Elblągu

(dochodzi inf. o zatrzymaniu sprawcy wypadku)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi inf. o zatrzymaniu sprawcy wypadku)

10.9.Elbląg (PAP) - Elbląska policja ustaliła sprawcę tragicznego wypadku, w którym zginęło 6-letnie dziecko. To 20-letni mieszkaniec Elbląga Emil B. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca wypadku, za co grozi do 12 lat więzienia. Policja będzie wnioskowała o areszt Emila B.

Kierowca BMW potrącił na przejściu dla pieszych w centrum miasta matkę z 6-letnim dzieckiem. Dziecko zginęło na miejscu, a matka walczy o życie w szpitalu - poinformował PAP w niedzielę rzecznik elbląskiej policji Jakub Sawicki.

Do wypadku doszło w centrum miasta w sobotę późnym wieczorem ok. godz. 23.20. Kierowca BMW z ogromną prędkością wjechał na przejście dla pieszych. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku. Trzy godziny później policja odnalazła BMW, zaparkowane na jednej z ulic w Elblągu.

Z pomocą Interpolu elbląscy policjanci ustalili właściciela samochodu. Auto bowiem zakupione było w Niemczech.

W niedzielę rano właściciel BMW zgłosił się na policję i przyznał się do spowodowania wypadku. Mężczyzna opowiedział policji, jak do niego doszło. Przyznał, że jechał przez miasto z prędkością 100 km na godzinę i kiedy zobaczył na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem zaczął gwałtownie hamować, ale było już za późno, samochód wpadł w poślizg.

Policja w niedzielę rano zbadała Emila B. na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, alkomat wykazał zerowy wynik. Mężczyźnie pobrano do badania krew na zawartość narkotyków w organiźmie. (PAP)

ali/ bno/

Tagi: wypadek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz