Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz
12.04.2008 15:24

Warmińsko-mazurskie: Wypadek cysterny z gazem, zablokowana droga Mrągowo-Giżycko

(dochodzi informacja o rozpoczęciu przepompowywania gazu)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi informacja o rozpoczęciu przepompowywania gazu)

2.4.Olsztyn (PAP) - Nadal całkowicie zablokowana jest droga wojewódzka nr 59 Mrągowo-Giżycko (Warmińsko-Mazurskie) we wsi Zalec, gdzie wywróciła się cysterna przewożąca 20 ton gazu LPG. Straż pożarna rozpoczęła przepompowywanie gazu do nowej cysterny.

"Na miejsce zdarzenia przyjechała już zapasowa cysterna, do której straż pożarna przepompowuje 20 ton gazu" - poinformował PAP Robert Poskrobko ze straży pożarnej, który jest na miejscu zdarzenia.

Operacja przepompowywania nie będzie łatwa, ponieważ cysterna wywróciła się tak, że zawory były przyciśnięte do ziemi. Strażacy musieli zrobić do nich podkop.

Obecni na miejscu zdarzenia szacują, że przepompowanie gazu zajmie około godziny, następnie służby drogowe będą wyciągać cysternę, która uległa wypadkowi. Do czasu usunięcia skutków wypadku droga nadal będzie całkowicie zablokowana.

Ze względów bezpieczeństwa straż pożarna ewakuowała mieszkańców domów w pobliżu wypadku.

Cysterna przewożąca 20 ton gazu LPG wywróciła się w nocy z piątku na sobotę na remontowanym odcinku drogi Mrągowo-Giżycko, gdzie ruch odbywa się jednym pasem. "Kierowca najprawdopodobniej zasnął, zjechał na obniżony o 60 do 80 cm remontowany pas jezdni i cysterna wywróciła się" - powiedziała PAP rzeczniczka warmińsko- mazurskiej policji Anna Siwek.

Kierowca cysterny trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Cysterna nie rozszczelniła się.

Do czasu zakończenia przepompowywania gazu i podniesienia cysterny droga Mrągowo-Giżycko będzie zablokowana. Od strony Giżycka policja zaleca objazd przez Ryn i Mikołajki, a od strony Mrągowa - przez Kętrzyn.(PAP)

jwo/ hes/

Tagi: gaz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz