Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz
12.04.2008 16:51

Warmińsko-mazurskie: Wypadek cysterny z gazem, zablokowana droga Mrągowo-Giżycko

(dochodzi informacja o niepowodzeniu w przepompowywaniu gazu)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi informacja o niepowodzeniu w przepompowywaniu gazu)

12.4.Olsztyn (PAP) - Nadal całkowicie zablokowana jest droga wojewódzka nr 59 Mrągowo-Giżycko (Warmińsko-Mazurskie) we wsi Zalec, gdzie wywróciła się cysterna przewożąca 20 ton gazu LPG. Straży pożarnej nie udało się przepompować gazu do nowej cysterny.

Straż pożarna chciała wypompować 20 ton gazu do pustej cysterny. "Nie udało nam się to, ponieważ w cysternie, która uległa wypadkowi, wytworzyło się podciśnienie, które uniemożliwia wypompowanie gazu. Udało nam się przetłoczyć tylko 15 procent ładunku" - poinformował PAP Robert Poskrobko ze straży pożarnej, który jest na miejscu zdarzenia.

Strażacy zapowiedzieli, że razem ze służbami drogowymi podejmą próbę wyciągnięcia ciężarówki z gazem, która leży na obniżonym od 60 do 80 cm remontowanym pasie drogi.

"Zabezpieczyliśmy teren pianą, mamy też w pogotowiu sprzęt pianowy potrzebny w takich awariach" - zapewnił Poskrobko.

Ze względów bezpieczeństwa straż pożarna ewakuowała mieszkańców domów w pobliżu wypadku.

Cysterna przewożąca 20 ton gazu LPG wywróciła się w nocy z piątku na sobotę na remontowanym odcinku drogi Mrągowo-Giżycko, gdzie ruch odbywa się jednym pasem. "Kierowca najprawdopodobniej zasnął, zjechał na obniżony o 60 do 80 cm remontowany pas jezdni i cysterna wywróciła się" - powiedziała PAP rzeczniczka warmińsko- mazurskiej policji Anna Siwek.

Kierowca cysterny trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Cysterna nie rozszczelniła się.

Do czasu zakończenia przepompowywania gazu i podniesienia cysterny droga Mrągowo-Giżycko będzie zablokowana. Od strony Giżycka policja zaleca objazd przez Ryn i Mikołajki, a od strony Mrągowa - przez Kętrzyn.(PAP)

jwo/ hes/

Tagi: gaz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz