Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Warszawa: Grupa bezdomnych zakłóciła obrady rady miasta

0
Podziel się:

Grupa kilkudziesięciu bezdomnych zakłóciła w
czwartek obrady Rady Warszawy. Przez około godzinę protestowali
przeciwko nierównemu traktowaniu placówek pomocy dla bezdomnych.
Wznosili okrzyki "złodzieje", "korupcja".

Grupa kilkudziesięciu bezdomnych zakłóciła w czwartek obrady Rady Warszawy. Przez około godzinę protestowali przeciwko nierównemu traktowaniu placówek pomocy dla bezdomnych. Wznosili okrzyki "złodzieje", "korupcja".

W tym roku Rada Warszawy przyznała 500 tys. zł na podniesienie standardu m.in. w noclegowniach dla bezdomnych działających na terenie miasta. Wśród dofinansowanych organizacji znalazła się Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej (KMPS), która "na podniesienie standardu placówki" dostała 10 tys. zł. Z ośrodka KMPS w Ursusie korzysta codziennie około 100 osób.

O tym jakie sumy zostaną przyznane poszczególnym organizacjom decyduje komisja, w skład której wchodzą m.in. radni z każdego klubu - PO, PiS, LiD oraz pracownicy miejskiego biura polityki społecznej. Następnie te wnioski są przekazywane prezydentowi Warszawy.

Obecny w czwartek na sesji rady miasta pełnomocnik KMPS o. Bogusław Paleczny, z którym przyszli bezdomni, mówił dziennikarzom, że przyznana dotacja jest za mała. "Byliśmy przez lata okłamywani przez miasto. Takiego przekrętu jeśli chodzi o pomoc bezdomnym jeszcze nie było" - powiedział o. Paleczny.

"Ośrodek dla bezdomnych w Ursusie jest dla mnie wielką dumą. Od wielu lat starałem się o dofinansowanie budowy dachu" - mówił duchowny podczas sesji rady miasta.

Wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński wyjaśnił, że do komisji wpłynęły 23 wnioski, z których oceniono 21. Wśród nich od stowarzyszenia MONAR, Caritas, Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz KMPS.

"Główne znaczenie w ocenie miał stan techniczny dotowanych obiektów i jakość znajdującego się w nich wyposażenia. Obiekty wymagające dużych nakładów na remonty i zakup wyposażenia otrzymały proporcjonalnie więcej środków" - powiedział Paszyński. Jak dodał, taka propozycja podziału uwzględniała przede wszystkim podniesienie standardu placówek, które są w najgorszym stanie technicznym.

"Miasto po raz pierwszy spróbowało wyjść naprzeciw potrzebom noclegowni prowadzonych na zlecenie miasta, ale w obiektach które do niego nie należą i których remonty nie mogą być finansowane przez miasto" - podkreślił Paszyński.

Sprawą ma się zająć komisja rewizyjna Rady Warszawy.(PAP)

gdy/ wkr/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)