Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa ma nowy portal internetowy

0
Podziel się

W czwartek zaprezentowano nowy portal internetowy Warszawy; prace nad nim
trwały od września 2008 r. Nową szatę graficzną i nowe funkcje otrzymały też podstrony poświęcone
turystyce i wydarzeniom kulturalnym, a dla osób niedowidzących pojawił się syntezator mowy, dzięki
któremu mogą wysłuchać zamieszczonych informacji.

bEihySMR

W czwartek zaprezentowano nowy portal internetowy Warszawy; prace nad nim trwały od września 2008 r. Nową szatę graficzną i nowe funkcje otrzymały też podstrony poświęcone turystyce i wydarzeniom kulturalnym, a dla osób niedowidzących pojawił się syntezator mowy, dzięki któremu mogą wysłuchać zamieszczonych informacji.

W trakcie prac analizowano m.in. to, jak użytkownicy dotychczasowej wersji strony poruszają się po niej i jakich informacji na niej poszukują.

"Zmieni się przede wszystkim układ treści. Będzie jaśniej, przejrzyściej i klarowniej. O to nam przede wszystkim chodziło, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że miejska strona jest przeładowana, ciężka i trudno odnaleźć na niej to, czego się szuka" - powiedziała dyrektor biura promocji miasta Katarzyna Ratajczyk.

bEihySMT

Jak dodała, nad nową stroną pracowały osoby zatrudnione w urzędzie, dzięki czemu koszt stworzenia nowej strony to ok. 200 tys. zł.

Główną stronę można oglądać w dwóch odsłonach - migracja treści do nowej wersji ma potrwać ok. pół roku. W tym czasie będą zbierane uwagi i sugestie internautów. Części portalu dotyczące atrakcji turystycznych stolicy oraz wydarzeń kulturalnych dostępne są już tylko w nowych wersjach.

Jak powiedziała dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Barbara Tekieli, na nowej stronie można znaleźć informacje dotyczące polecanych tras turystycznych, przygotowanych zarówno z myślą o odwiedzających Warszawę tylko na kilka godzin, jak i tych, którzy chcą spędzić w mieście weekend. Są na niej także informacje dotyczące m.in. bazy noclegowej, restauracji i możliwości aktywnego spędzania czasu. Strona została wzbogacona w wiele nowych funkcji, można na niej m.in. ułożyć i wydrukować własny przewodnik po mieście.

Na stronie dotyczącej życia kulturalnego stolicy znalazł się wykaz aktualnych wydarzeń, m.in. seansów filmowych, spektakli teatralnych i wystaw. Można je wyszukać według żądanych kryteriów, np. rodzaju wydarzenia. Jak powiedział dyrektor biura kultury urzędu miasta Marek Kraszewski, strona będzie powstawać także dzięki internautom, którzy mogą przesyłać informacje nt. wydarzeń, których nie znaleźli w miejskim wykazie.

bEihySMZ

Nowa wersja strony urzędu miasta dostępna jest pod adresem http://beta.um.warszawa.pl. Na niej znajdują się bezpośrednie linki do podstron kulturalnej i turystycznej, na które można wejść także wpisując w przeglądarce dotychczasowe ich adresy: www.kulturalna.warszawa.pl oraz www.warsawtour.pl. Podyktowane jest to tym, że adresy te od lat znane są internautom - strona turystyczna dostępna jest pod tym adresem od ponad 10 lat. Dotychczasowa wersja strony urzędu miasta powstała sześć lat temu. (PAP)

mca/ abr/ jra/

bEihySNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)