Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Munio, Strzembosz i Bodzek złożyli dokumenty w komisji wyborczej

0
Podziel się

Kandydaci na prezydenta Warszawy Piotr Strzembosz (Prawica Rzeczypospolitej
i UPR), Katarzyna Munio (Warszawska Wspólnota Samorządowa), Danuta Bodzek (PSL) złożyli w środę w
miejskiej komisji wyborczej dokumenty potrzebne do rejestracji swych kandydatur.

bEglxHwB

Kandydaci na prezydenta Warszawy Piotr Strzembosz (Prawica Rzeczypospolitej i UPR)
, Katarzyna Munio (Warszawska Wspólnota Samorządowa), Danuta Bodzek (PSL) złożyli w środę w miejskiej komisji wyborczej dokumenty potrzebne do rejestracji swych kandydatur.

Piotr Strzembosz jest wspólnym kandydatem na prezydenta Warszawy Prawicy Rzeczypospolitej i Unii Polityki Realnej(UPR). Jest on obecnie radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego; wcześniej był m.in. radnym powiatu warszawskiego i radnym dzielnicy Wola.

Strzembosz zapowiada m.in. rozwój metra, linii tramwajowych oraz budowę parkingów podziemnych pod szkolnymi boiskami. W swym programie ma także m.in. doinwestowanie policji i straży pożarnej.

bEglxHwD

Katarzyna Munio to warszawska radna. Jest kandydatką na prezydenta stolicy "Wspólnoty Samorządowej" - inicjatywy, w którą zaangażowało się ponad 40 radnych z różnych dzielnic warszawskich, a także m.in. Wspólnota Samorządowa Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie Obywatele dla Warszawy i Nasz Rembertów.

Munio proponuje m.in. otwarcie buspasów dla samochodów wiozących co najmniej cztery osoby lub dwójkę dzieci jadących do szkoły oraz dla rowerów i motocykli; zapowiada zwiększenie bezpieczeństwa niewidomych w metrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa kobiet na ulicach.

Kandydatką PSL na prezydenta Warszawy jest Danuta Bodzek, obecnie członek zarządu spółki PKP Przewozy Regionalne. Wcześniej pracowała m.in. w Najwyższej Izbie Kontroli. PSL przekonuje, że Bodzek gwarantuje realizację programu "dla ludzi" - aktywnego i nowoczesnego "programu na XXI wiek". Ludowcy podkreślają, że ich kandydatka - co ważne dla stolicy - zna się na transporcie.

Zamiar ubiegania się o fotel prezydenta stolicy ogłosiło łącznie ośmioro kandydatów.

bEglxHwJ

Według danych ze strony internetowej Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowane zostały już kandydatury: Hanny Gronkiewicz-Waltz (kandydatka PO), Czesława Bieleckiego (niezależny, popierany przez PiS), Wojciecha Olejniczaka (kandydat SLD), Romualda Szeremietiewa (niezależny), Janusza Korwin-Mikkego (kandydat Wolności i Praworządności).

Termin zgłaszania odpowiednim komisjom wyborczym kandydatów na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów, mija w środę o północy.(PAP)

pż/ mok/ mow/

bEglxHxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)