Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: Radny PiS chce zniżek dla rodzin z minimum trójką dzieci

0
Podziel się

Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla dzieci z rodzin mających trójkę i
więcej dzieci oraz 20-proc. zniżek na sport i kulturę dla członków tych rodzin, zakłada projekt
uchwały, którą w czwartek złoży do Rady Miasta warszawski radny PiS, kandydat do Sejmu, Michał
Dworczyk.

bEhaeYGJ

Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla dzieci z rodzin mających trójkę i więcej dzieci oraz 20-proc. zniżek na sport i kulturę dla członków tych rodzin, zakłada projekt uchwały, którą w czwartek złoży do Rady Miasta warszawski radny PiS, kandydat do Sejmu, Michał Dworczyk.

Jak powiedział, obecnie ulgi na bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej w Warszawie przysługują rodzinom z czworgiem lub więcej dzieci. Według Dworczyka, stolica jest jednym z niewielu miast, gdzie stosuje się własną interpretację definicji rodziny wielodzietnej, uważając, że musi mieć co najmniej czworo, a nie - jak mówi ustawa - troje dzieci.

Jak poinformował Dworczyk na konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki, projekt uchwały "Karta Warszawskiej Rodziny 3+" przewiduje też wdrożenie zasady współpracy miasta z sektorem prywatnym na zasadzie wzajemności, która ma się przysłużyć rodzinom wielodzietnym. "W zamian za możliwości reklamy na stronach i wybranych nośnikach miejskich, firmy powinny oferować zniżki dla rodzin wielodzietnych np. na kino" - tłumaczył.

bEhaeYGL

Radny PiS podkreślił, że według uchwały członkowie rodzin wielodzietnych mieliby 20 proc. zniżki na korzystanie z ośrodków sportu i rekreacji oraz na korzystanie z miejskich instytucji kulturalnych. "Takie rozwiązanie jest potrzebne, ponieważ każde wyjście do teatru, kina lub na basen to poważny wydatek. I to niestety na kulturze i sporcie większość rodzin oszczędza w pierwszej kolejności" - dodał.

Zdaniem Dworczyka, rodzin, które mogłyby skorzystać z proponowanych rozwiązań jest w Warszawie ok. 14 tys. "Rozwiązania zawarte w uchwale są sprawdzone i stosuje się je w różnych miastach Europy i Polski, jak np. Wrocław" - podkreślił.

Obecny na konferencji wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski powiedział, że karta rodziny jest doniosłą inicjatywą. Według niego, 70 proc. rodzin w Warszawie, które mają troje dzieci, jest zagrożonych ubóstwem. "Z czasem ubóstwo powoduje (...) wykluczenie społeczne. Dlatego trudno w takiej sytuacji mówić o równym starcie, który jest podstawą demokracji" - podkreślił wicemarszałek.

Michał Dworczyk jest kandydatem PiS do Sejmu; startuje z 5 miejsca warszawskiej listy. (PAP)

bEhaeYGR

pż/ son/ jra/

bEhaeYHm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)