Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
solidarni 2010
11.04.2011 17:55

Warszawa: Usunięto namiot sprzed Pałacu

Namiot rozstawiony przez Solidarnych 2010 zabrano przy asyście straży miejskiej i policji. Sami protestujący, kilkadziesiąt osób, pozostają nadal na Krakowskim Przedmieściu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

*Namiot rozstawiony przed Pałacem Prezydenckim przez Solidarnych 2010 zabrano przy asyście straży miejskiej i policji. Sami protestujący, kilkadziesiąt osób, pozostają nadal na Krakowskim Przedmieściu.*

Jak powiedziała dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego stołecznego ratusza Ewa Gawor, namiot został usunięty przez ZDM w asyście straży miejskiej i policji, ponieważ znajdował się nielegalnie w pasie drogi. Obecnie znajduje się w magazynie i będzie wydany osobie, która się po niego zgłosi, lecz ta wcześniej zostanie ukarana mandatem. Jak zaznaczyła, żeby umieścić cokolwiek w pasie drogi, konieczne jest uzyskanie zgody jej zarządcy, a w przypadku Krakowskiego Przedmieścia - także konserwatora zabytków.

- _ Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich od rana usiłowali uprzątnąć ten teren, osoby pod namiotem nie stosowały się do poleceń, w związku z czym wezwana została straż miejska _ - powiedziała rzeczniczka stołecznej straży miejskiej Monika Niżniak.

Jak dodała, strażnicy nie dotykali namiotu, a jedynie udzielali asysty pracownikom ZDM. Poinformowała także, że podczas interwencji zatrzymane zostały dwie osoby w związku z niestosowaniem się do poleceń strażników. Mają zostać przekazane policji.

Rzeczniczka ZDM Urszula Nelken nie potwierdziła informacji podanych przez Niżniak. Jak zaznaczyła, ZDM może jedynie stwierdzić, że pas drogi został zajęty w sposób nielegalny i nałożyć karę pieniężną. _ Nie mamy prawa nikogo wylegitymować, a tym bardziej usuwać _ - dodała.

Także według protestujących to strażnicy zabrali namiot. _ Straż miejska złamała prawo _ - powiedziała Ewa Stankiewicz, prezes stowarzyszenia _ Solidarni 2010 _, autorka filmu pod tym samym tytułem.

Na miejscu namiotu pozostały stoliki, krzesła, plakaty i transparenty oraz rzeczy osób, które wcześniej przebywały w namiocie. Nadal w pobliżu miejsca, gdzie stał namiot, leżą też wieńce i znicze.

Namiot _ Solidarnych 2010 _ stał naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego, obok Ministerstwa Kultury. Wywieszono na nim transparent: _ Zostajemy na Krakowskim Przedmieściu do skutku, do spełnienia wszystkich postulatów _.

Stowarzyszenie _ Solidarni 2010 _, którego kilku członków protestuje od wczoraj przed Pałacem Prezydenckim, domaga się dymisji premiera Donalda Tuska i postawienia rządu przed Trybunałem Stanu za _ zdradę państwa, oddanie śledztwa w sprawie katastrofy w ręce Rosji _. Chcą także m.in. powołania międzynarodowej komisji ds. zbadania przyczyn katastrofy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t137200.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koczuja;przed;palacem;albo;oni;albo;tusk,30,0,810014.html) Koczują przed pałacem. Albo oni, albo Tusk Dymisji premiera oraz powstania międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej chcą przedstawiciele stowarzyszenia _ Solidarni 2010 _, którzy rozbili namiot przed Pałacem Prezydenckim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t137210.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pomnik;swiatla;przed;palacem;znamy;projekt,153,0,810137.html) Pomnik Światła przed Pałacem? Znamy projekt Marta Kaczyńska uważa, że symbolika projektu jest godna uznania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t137211.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;skarzy;sie;do;bor;za;przepychanki,144,0,810128.html) PiS skarży się do BOR. Za przepychanki Chodzi o incydent, do którego doszło, gdy grupa posłów próbowała sforsować barierki ustawione przed Pałacem Prezydenckim.
Tagi: solidarni 2010, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz