Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

WAS nie wstrzyma walk na czas Genewy 2

0
Podziel się:

Od dawna zapowiadana konferencja Genewa 2 ma odbyć się 22 stycznia, o czym poinformował sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.

WAS nie wstrzyma walk na czas Genewy 2
(Polaris/East News)
bEsmbRvp

Szef Wolnej Armii Syryjskiej poinformował, że siły rebelianckie nie wezmą udziału w planowanej na 22 stycznia międzynarodowej konferencji pokojowej ws. Syrii, Genewa 2, i w czasie rozmów będą kontynuowały walkę, by obalić prezydenta Baszara el-Asada.

_ - Nie ma odpowiednich warunków na rozmowy Genewa 2 w tym terminie i my, siły rewolucyjne i wojskowe, nie weźmiemy udziału w konferencji _ - powiedział telewizji Al-Dżazira generał Salim Idriss.

_ - Nie wstrzymamy walk ani podczas negocjacji w Genewie, ani po nich. To, czym się martwimy, to uzyskanie broni dla naszych bojowników _ - podkreślił.

bEsmbRvr

Od dawna zapowiadana konferencja Genewa 2 ma odbyć się 22 stycznia, o czym w poniedziałek poinformował sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Kwestią sporną między inicjatorami konferencji - USA a Rosją - jest udział w niej Iranu, który jest sojusznikiem reżimu w Damaszku.

USA i rządy europejskie stoją na stanowisku, że Iran mógłby wziąć udział w tych rozmowach, jeśli zaakceptowałby postanowienia z czerwca 2012 roku dotyczące powołania w Syrii rządu tymczasowego z pełnią władzy wykonawczej, w tym kontrolą nad wojskiem i służbami bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsmbRvS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)