Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
watykan
26.02.2006 12:51

Watykan: Benedykt XVI apeluje o pokój w Iraku i Nigerii

26.2.Watykan(PAP) - O pokój i przerwanie spirali nienawiści w Iraku i Nigerii zaapelował Benedykt XVI w niedzielę po południowej modlitwie Anioł Pański. Papież wezwał do intensywnej modlitwy o pokój w czasie zbliżającego się Wielkiego Postu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*26.2.Watykan(PAP) - O pokój i przerwanie spirali nienawiści w Iraku i Nigerii zaapelował Benedykt XVI w niedzielę po południowej modlitwie Anioł Pański. Papież wezwał do intensywnej modlitwy o pokój w czasie zbliżającego się Wielkiego Postu. *

Nawiązując do eskalacji walk między irackimi szyitami i sunnitami oraz starć religijnych w Nigerii Benedykt XVI powiedział: "W tych dniach napływają wiadomości o tragicznych aktach przemocy w Iraku, w tym również atakach na meczety. Czyny te szerzą żałobę, podsycają nienawiść i stanowią poważną przeszkodę w tak trudnym przecież dziele odbudowy kraju. W Nigerii przez kilka dni dochodziło do starć między chrześcijanami i muzułmanami , które doprowadziły do wielu ofiar i zniszczenia kościołów oraz meczetów".

Papież potępił ataki na miejsca kultu i modlił się za zabitych. Zaapelował : "Wzywam wszystkich do jeszcze bardziej intensywnej modlitwy i pokuty w świętym czasie Wielkiego Postu, by Pan oddalił od tych umiłowanych narodów oraz od tylu innych miejsc na ziemi groźbę podobnych konfliktów!".

Ostrzegł jednocześnie, że Bóg "każe jeszcze surowiej rozliczyć się z tymi, którzy w Jego imię przelewają krew brata".

Rozważania przed modlitwą maryjną papież poświęcił przygotowaniom do Wielkiego Postu, który rozpocznie Środa Popielcowa 1 lutego. Papież powiedział, że tego czasu pokuty nie należy uważać za ciężki i męczący obowiązek. Mówiąc po polsku zwrócił uwagę na potrzebę praktyki postnej i chrześcijański sens pokuty. "Przygotujmy serca na rozważanie tajemnicy męki i śmierci Chrystusa"- powiedział do Polaków.

Sylwia Wysocka (PAP)

jo/

Tagi: watykan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz