Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: Benedykt XVI apeluje o pokój w Libii i Syrii

0
Podziel się

#
dochodzą dalsze wypowiedzi papieża
#

bEgDxHqZ

# dochodzą dalsze wypowiedzi papieża #

15.05. Watykan (PAP) - Benedykt XVI zaapelował podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie o pokój i dialog w Libii. Modlił się o to, aby w Syrii nie dochodziło do dalszego rozlewu krwi i wezwał władze, by wysłuchały narodu. Wspomniał również beatyfikację Jana Pawła II.

Zwracając się do wiernych, zgromadzonych na południowej modlitwie maryjnej papież, powiedział: ""Wciąż śledzę z wielkim zaniepokojeniem dramatyczny konflikt zbrojny, który w Libii spowodował dużą liczbę ofiar i cierpienia, przede wszystkim wśród ludności cywilnej".

bEgDxHrb

"Ponawiam naglący apel o to, aby droga negocjacji i dialogu przeważyła nad przemocą przy pomocy międzynarodowych instytucji, które angażują się w poszukiwanie rozwiązania kryzysu. Zapewniam ponadto o moim modlitewnym i pełnym wzruszenia udziale w zaangażowaniu, z którym miejscowy Kościół pomaga ludności, szczególnie za pośrednictwem osób konsekrowanych obecnych w szpitalach"- mówił Benedykt XVI.

Następnie papież dodał: "Moją myśl kieruję do Syrii, gdzie niezwłocznie trzeba przywrócić koegzystencję opartą na zgodzie i jedności".

"Proszę Boga, aby nie było dalszego rozlewu krwi w tej ojczyźnie wielkich religii i cywilizacji i zachęcam władze oraz wszystkich obywateli, by nie szczędzili wysiłków w poszukiwaniu dobra wspólnego i wysłuchaniu uzasadnionych dążeń do przyszłości w pokoju i stabilizacji" - podkreślił Benedykt XVI.

Benedykt XVI nawiązał również do beatyfikacji polskiego papieża 1 maja: "Drodzy bracia i siostry, beatyfikacja papieża Jana Pawła II miała światowy rozgłos".

bEgDxHrh

Następnie wskazał : "Są inni przykładni świadkowie Chrystusa, znacznie mniej znani, których Kościół z radością poleca czci wiernych. Dziś w Wurzburgu w Niemczech błogosławionym został Georg Haefner, kapłan diecezjalny, zmarły jako męczennik w obozie koncentracyjnym w Dachau".

"W ubiegłą sobotę 7 maja w Pozzuoli beatyfikowany został inny kapłan, Giustino Maria Russolillo"- przypomniał Benedykt XVI. Podkreślił: :"Dziękujmy Panu, że Jego Kościołowi nie brakuje świętych kapłanów!".

Po polsku papież powiedział: "Słowo pozdrowienia przekazuję wszystkim Polakom. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, w Światowy Dzień Modlitw o Powołania prosimy Chrystusa Zmartwychwstałego, by obudził w sercach wielu młodych pragnienie oddania się wyłącznej służbie Bożej".

"Niech staną się światłem dla współczesnego świata, świadkami Chrystusa, który jest bramą wiodącą wszystkich do zbawienia. Waszej modlitwie o powołania z serca błogosławię"- dodał Benedykt XVI zwracając, się do Polaków.

bEgDxHri

Z Rzymu Sylwia Wysocka

sw/ jo/ itm/

bEgDxHrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)