Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
watykan
03.05.2006 13:49

Watykan: Benedykt XVI o swojej pielgrzymce i święcie 3 Maja

(dochodzi opis audiencji generalnej)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi opis audiencji generalnej)

3.5.Watykan(PAP) - Podczas środowej audiencji generalnej Benedykt XVI mówił po polsku o swej zbliżającej się pielgrzymce do Polski oraz uroczystości Matki Bożej Królowej Polski i święcie Konstytucji 3 maja. W spotkaniu z papieżem na Placu świętego Piotra uczestniczyło ponad 60 tysięcy wiernych.

W najdłuższym przemówieniu, jakie wygłosił dotychczas po polsku, papież Benedykt XVI serdecznie pozdrowił pielgrzymów z Polski, których było 6 tysięcy.

Papież powiedział m.in.: "zarówno dla Kościoła w Polsce, jak i dla całego narodu, jest to dzień szczególnie uroczysty. Kościół obchodzi uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W tym roku minęło 350 lat od nadania jej tego tytułu przez króla Jana Kazimierza. Równocześnie naród polski wspomina ustanowienie Konstytucji 3 Maja i związane z nią wielkie nadzieje na odnowę życia politycznego i społecznego".

Papież pozdrowił Episkopat Polski, zgromadzony na Jasnej Górze i wszystkich wiernych. "Polecając waszym modlitwom przygotowania do bliskiej już mojej pielgrzymki do Polski, z serca wam błogosławię. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!" - powiedział.

Tematem papieskiej katechezy była tradycja apostolska Kościoła. Papież przypomniał słowa z konstytucji dogmatycznej Soboru Watykańskiego II: "Bóg postanowił najłaskawiej aby to, co dla zbawienia wszystkich narodów objawił, pozostało na zawsze zachowane w całości i przekazywane było wszystkim pokoleniom".

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mmp/ woj/

Tagi: watykan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz