Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Watykan: Od komputera do iPoda - kolekcja technicznych nowinek Benedykta XVI

0
Podziel się:

9.3.Rzym (PAP) - Cyfrowy odtwarzacz muzyki iPod, odtwarzacz płyt
kompaktowych, komputer, telefon komórkowy - właścicielem i
użytkownikiem tych wszystkich urządzeń jest Benedykt XVI. O jego
kolekcji pisze w czwartek włoska agencja ANSA.

bFdWDnJx

9.3.Rzym (PAP) - Cyfrowy odtwarzacz muzyki iPod, odtwarzacz płyt kompaktowych, komputer, telefon komórkowy - właścicielem i użytkownikiem tych wszystkich urządzeń jest Benedykt XVI. O jego kolekcji pisze w czwartek włoska agencja ANSA.

Ostatnią nowinką w papieskim apartamencie jest IPod podarowany przez pracowników Radia Watykańskiego podczas wizyty Benedykta XVI w siedzibie rozgłośni.

Na białym urządzeniu wygrawerowano napis "Dla Jego Świątobliwości Benedykta XVI od służb informatycznych, Radio Watykańskie, 3.3.06". Do odtwarzacza wgrano audycje radia po angielsku, włosku i niemiecku, m.in. relacje po śmierci Jana Pawła II oraz na temat konklawe, a także muzykę Beethovena, Mozarta i Chopina.

bFdWDnJz

Papież korzysta też od lat z komputera, na nim przygotowuje teksty i korzysta z elektronicznego archiwum. Jeszcze jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary przyzwyczaił się również do korzystania z telefonu komórkowego.

Jak podkreśla ANSA tuż po wyborze kardynała Josepha Ratzingera z powodu jego komórki dochodziło do pewnych kłopotliwych sytuacji. Okazywało się bowiem, że papież umawiał się na spotkania z niektórymi przyjaciółmi oraz współpracownikami, którzy dzwonili na jego telefon komórkowy bez wiedzy odpowiedzialnej za organizację audiencji Prefektury Domu Papieskiego.

Sylwia Wysocka (PAP)

ap/

bFdWDnKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)