Notowania

Wciąż nie wiadomo ile osób zginęło na Haiti

Rząd Haiti popełnił błędy podając oficjalne dane o liczbie ofiar trzęsienia ziemi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ministerstwo komunikacji we wtorek poinformowało o 230 tys. zabitych; w środę liczbę ofiar oceniono na 270 tys. a później tego samego dnia dane skorygowano ponownie, informując o 170 tys. ofiar.

Agencja AP komentuje, że błędy te budzą podejrzenia, że nikt naprawdę nie wie, jak wielu ludzi zginęło.

Prezydent Haiti Rene Preval rozmawiał po angielsku z dziennikarzami w tymczasowej siedzibie rządu w środę po południu i wymienił 170 tys. ofiar, odnosząc się prawdopodobnie do liczby ofiar pochowanych w zbiorowych grobach - pisze AP.

Minister komunikacji Marie-Laurence Jocelyn Lassegue przerwała prezydentowi, mówiąc po francusku, że oficjalne dane to 210 tys. zabitych. Prezydent jednak zaprzeczył tym informacjom.

Żaden rząd zagraniczny ani niezależna agencja nie podała informacji o liczbie ofiar - dodaje AP.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Haiti: Liczba ofiar może sięgnąć 200 tysięcy ]( http://news.money.pl/artykul/haiti;liczba;ofiar;moze;siegnac;200;tysiecy,175,0,577455.html )
* [ Polscy ratownicy ruszają na pomoc ofiarom na Haiti ]( http://news.money.pl/artykul/polscy;ratownicy;ruszaja;na;pomoc;ofiarom;na;haiti,51,0,577075.html )
* [ Tragedia na Haiti, centrum stolicy w gruzach ]( http://news.money.pl/artykul/tragedia;na;haiti;centrum;stolicy;w;gruzach,168,0,576168.html )

Tagi: trzęsienie ziemi na haiti, haiti, trzęsienie ziemi, ruiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz