Notowania

costa concordia
22.02.2012 18:36

We wraku Concordii znaleziono łącznie 8 ciał

Poszukiwanych jest jeszcze 7 ofiar katastrofy, w której zginęło 32 ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Kilka godzin po odnalezieniu czterech ciał we wraku statku Costa Concordia płetwonurkowie odkryli zwłoki kolejnych czterech osób. Tym samym poszukiwanych jest jeszcze 7 ofiar katastrofy, w której zginęło 32 ludzi.

Zwłoki ośmiu pasażerów i członków załogi znaleziono na tym samym poziomie w zanurzonej części wraku, gdzie po dłuższej przerwie wznowiono poszukiwania zaginionych. Wśród ciał są zwłoki 5-letniej dziewczynki z miasta Rimini we Włoszech.

Poszukiwaniom ciał towarzyszy operacja wypompowywania paliwa z kolejnych zbiorników. Akcję trzeba często przerywać z powodu złych warunków pogodowych.

13 stycznia wycieczkowiec Costa Concordia z ponad 4200 osobami na pokładzie uderzył w skały u brzegów wyspy Giglio w Toskanii, ponieważ kapitan statku za bardzo zbliżył jednostkę do brzegu. Postawiono mu zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci i ucieczkę z pokładu w czasie akcji ratunkowej.

Prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy objęła nim siedem następnych osób - czterech oficerów ze statku i trzech pracowników armatora, firmy Costa.

O katastrofie Costa Concordii czytaj w Money.pl
Włochy: Nowe informacje ws. katastrofy Z powodu wysokiej fali i coraz silniejszego wiatru wstrzymano przygotowania do wypompowania paliwa z wraku.
Skandaliczne nagranie kapitana Schettino Nagranie bijące rekordy popularności niemal na wszystkich kontynentach jest - jak się podkreśla - dowodem kłamstw kapitana, który porzucił tonący statek.
Będzie więcej ofiar katastrofy? Brakuje... Z każdą chwilą poszukiwania mogą stać się trudniejsze, ponieważ w środę mają znacznie pogorszyć się warunki pogodowe.
Tagi: costa concordia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz