Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

We wtorek rusza rekrutacja na kursy Uniwersytetu Otwartego UW

0
Podziel się

We wtorek 6 sierpnia rusza rekrutacja na kursy prowadzone w ramach
Uniwersytetu Otwartego UW. Chętni mogą wybierać spośród 300 kursów; będzie można zapoznać się z
architekturą Warszawy doby Stanisława Augusta, poćwiczyć publiczne wystąpienia czy nauczyć
podstawowych zwrotów po chińsku.

bEpEUSNx

We wtorek 6 sierpnia rusza rekrutacja na kursy prowadzone w ramach Uniwersytetu Otwartego UW. Chętni mogą wybierać spośród 300 kursów; będzie można zapoznać się z architekturą Warszawy doby Stanisława Augusta, poćwiczyć publiczne wystąpienia czy nauczyć podstawowych zwrotów po chińsku.

Jest to kolejna edycja projektu, który działa od 2008 roku. W tym roku kursy zostały podzielone na 6 bloków tematycznych: "Biznes, gospodarka i prawo", "Człowiek i środowisko", "Nauka i technika", "Języki i narody", "Kultura i sztuka" oraz "Człowiek i społeczeństwo". W każdym z nich jest po kilka lub kilkanaście propozycji.

Jak powiedziała PAP Olga Basik z Biura Prasowego UW, co roku największą popularnością cieszą się zajęcia językowe. "Ponad 50 proc. słuchaczy wybiera właśnie takie zajęcia. Są ciekawe, ponieważ nie są to typowe lektoraty. W poprzednich latach organizowaliśmy takie kursy, jak +Włoskie przysmaki - kurs gotowania po włosku+ czy +Zaśpiewajmy i porozmawiajmy po hebrajsku+" - przypomniała.

bEpEUSNz

W tym roku będzie można zapoznać się z angielskim prawniczym i biznesowym, chińskim w codziennym użyciu, hiszpańskim w podróży, poznać zwyczaje Holendrów czy zgłębić tajniki biblijnej greki.

Na kursy można się zapisywać, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej www.uo.uw.edu.pl lub przyjść osobiście do biura Uniwersytetu Otwartego mieszczącego się na Kampusie Centralnym UW. Rekrutacja rozpoczyna się 6 sierpnia i potrwa aż do wyczerpania miejsc.

"W przypadku najpopularniejszych kursów grupy zajęciowe są zapełnione już po 2-3 dniach. Natomiast jeśli jest dużo chętnych, mamy dostępne sale i wykładowców, to uruchamiane są kolejne grupy w ramach tego samego kursu" - wyjaśnia Basik.

W zajęciach prowadzonych na Uniwersytecie Otwartym UW mogą brać udział dorośli oraz licealiści, którzy ukończyli 16 lat. Nie jest istotne wykształcenie słuchaczy - z oferty mogą skorzystać wszyscy.

bEpEUSNF

Uniwersytety otwarte działają przy różnych uczelniach w całej Polsce. Z danych organizatorów wynika, że z roku na rok zgłasza się na nie coraz więcej słuchaczy. W ramach tego przedsięwzięcia organizowane są kursy - zarówno stacjonarne, jak i e-learningowe.(PAP)

em/ bk/

bEpEUSOa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)