Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.09.2012 17:54

We wtorek złoty kontynuował spadki wobec głównych walut

Złoty tracił we wtorek względem głównych walut, kontynuując korektę zapoczątkowaną w poniedziałek. We wtorek ok. godz. 18 za euro płacono 4,12 zł, za dolara 3,15 zł, a za franka szwajcarskiego 3,40 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Złoty tracił we wtorek względem głównych walut, kontynuując korektę zapoczątkowaną w poniedziałek. We wtorek ok. godz. 18 za euro płacono 4,12 zł, za dolara 3,15 zł, a za franka szwajcarskiego 3,40 zł.

W poniedziałek po południu za euro płacono 4,11 zł, za dolara 3,13 zł, a za franka szwajcarskiego 3,38 zł.

Według dilera walutowego z Kredyt Banku Roberta Kęsickiego wtorkowe osłabienie złotego jest związane z realizacją zysków przez inwestorów, bowiem w ubiegłym tygodniu złoty przez dwa-trzy dni gwałtowanie się umacniał. "Ta korekta była w jakiś sposób przewidywana" - powiedział PAP diler.

Jego zdaniem wtorkowa sesja, po porannym osłabieniu naszej waluty, była dość spokojna. "Złotówka poruszała się między 4,11 a 4,125 wobec euro. Myślę, że na razie będzie dość stabilnie, choć to pasmo wahań może być szersze" - powiedział Kęsicki.

Według niego zapowiedzi polityków co do przyszłości strefy euro dają szansę złotemu na powrót w okolice 4,06 wobec euro. "Przy pozytywnych nastrojach jest prawdopodobne, że będziemy zmierzać znowu w tym kierunku. Przy negatywnych sygnałach i osłabieniu się euro w stosunku do dolara możemy powrócić do poziomów 4,14-4,15. Na razie powinno być stabilnie i będziemy wyczekiwali na to, co będzie do nas napływać z Europy" - uważa Kęsicki.

Analityk z Domu Maklerskiego TMS Brokers Bartosz Sawicki powiedział PAP, że złoty we wtorek drugi dzień z rzędu odreagowywał zeszłotygodniowe gwałtowne wzrosty. "Złoty oddaje część tych zysków (...), spadł w sumie z 4,05 do 4,12 wobec euro. Wydaje się, że przy głębszej korekcie na giełdach - a złoty jest walutą rynków wschodzących najmocniej skorelowaną z indeksami giełdowymi i walutą najbardziej zmienną - złoty dalej prawdopodobnie będzie tracił na wartości" - powiedział Sawicki.

Jego zdaniem pierwszym ważnym poziomem oporu będzie 4,18 wobec euro. "W obliczu nieuchronnej korekty w notowaniach euro/dolara i ryzykownych aktywów, z którymi waluty rynków wschodzących, w tym złoty, są najistotniej skorelowane, będziemy również obserwować osłabienie złotego" - powiedział. Dodał, że wyczerpał się wpływ na rynek informacji, które pozytywnie wpłynęły na siłę euro i spadek rentowności długów państw peryferyjnych strefy euro.

"Znów obserwujemy powrót napięć na rynku długu, rosną rentowności papierów skarbowych emitowanych w Rzymie czy Madrycie, a to tradycyjnie nie sprzyja złotemu" - dodał. (PAP)

mmu/ bno/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz