Notowania

węgry
16.01.2013 20:09

Węgry chcą opodatkować fortuny obywateli za granicą

Węgry chcą opodatkować stawką 35 proc. fortuny swych obywateli trzymane w zagranicznych bankach, głównie w Szwajcarii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
Prezydent Victor Orban

Według szacunków Węgrzy ulokowali za granicą 2 bln forintów (6,7 mld euro). Rząd *chce opodatkować stawką 35 proc. fortuny swych obywateli trzymane w zagranicznych bankach, głównie w Szwajcarii - poinformował rzecznik rządu Andras Giro-Szasz. *

- _ Na zasoby, które opuściły kraj, zostanie nałożony z mocą wsteczną 35-procentowy podatek _ - powiedział dziennikarzom Giro-Szasz. Szef kancelarii premiera Janos Lazar wyjaśnił na środowej konferencji prasowej, że planowane jest nałożenie takiego podatku na wszystkie depozyty znajdujące się obecnie w Szwajcarii.

Według rządu wartość prywatnych węgierskich aktywów za granicą określana jest na 1-2 biliony forintów - dodał. Węgierskie władze - wzorem rządów Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii - chcą skontaktować się nie tylko z bankami szwajcarskimi, ale i austriackimi i cypryjskimi, aby uzyskać informacje co do personaliów i kwot przechowywanych tam pieniędzy należących do Węgrów.

- _ To ważne, aby nieopodatkowane fortuny mogły jak najszybciej wrócić do kraju i zintegrować się z węgierskim systemem podatkowym _ - podkreślił Giro-Szasz. Pod koniec 2010 roku węgierski rząd dał swym obywatelom dwa lata na sprowadzenie do banków krajowych pieniędzy trzymanych w bankach państw, w których podatki są bardzo niskie, i zapłacenie od nich podatków w wysokości 10 procent. Termin ten upłynął 31 grudnia 2012 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/m115552.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/zmiany;w;podatkach;2013;o;tym;warto;pamietac,208,0,1229520.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Najważniejsze zmiany w podatkach w 2013 r. Początek tego roku przyniósł wiele zmian podatkowych, które mają istotne znaczenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/m80900.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/skandal;na;wegrzech;znany;polityk;,222,0,1228510.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Skandal na Węgrzech. Znany polityk... Artykuł autorstwa współzałożyciela partii Fidesz wywołał skandal w kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/m215415.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;przekor;europie;francja;z;uporem;podnosi;podatki,175,0,1228207.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Z uporem podnoszą podatki. Na przekór... Francuski dziennik _ Le Figaro _ krytykuje rządzącą lewicę i samego ministra finansów Francji za nałożenie od tego roku nowych obciążeń fiskalnych.
Tagi: węgry, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz