Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wenezuela podzielona. Henrique Capriles Radonski podważa wyniki

0
Podziel się:

Lider opozycji Henrique Capriles Radonski nie składa broni.

Wenezuela podzielona. Henrique Capriles Radonski podważa wyniki
(PAP/EPA)
bETvmIkB

Wenezuelska opozycja, która według komisji wyborczej przegrała niedzielne wybory prezydenckie, złożyła w środę wniosek o ponowne przeliczenie wszystkich głosów. Poinformował o tym na Twitterze lider opozycji Henrique Capriles Radonski.

- _ Poprosiliśmy o ponowne przeliczenie głosów _, w tym potwierdzeń drukowanych przez maszyny do głosowania i protokołów - napisał Capriles Radonski, który twierdzi, że wygrał wybory.

Szef jego ekipy wyborczej Carlos Ocariz w środę spotkał się z przewodniczącą Państwowej Komisji Wyborczej (CNE) Tibisay Lucena i przekazał jej wniosek.

bETvmIkD

Wcześniej w środę Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości, który jest najwyższa instancją w Wenezueli, poinformował, że ręczne liczenie głosów nie jest możliwe, gdyż nie przewiduje tego konstytucja.

Według CNE niedzielne wybory wygrał różnicą 262 tys. głosów 50-letni Nicolas Maduro, namaszczony przez zmarłego niedawno Hugo Chaveza. Kandydat rządzącej Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli (PSUV) uzyskał 50,8 proc. głosów, a 40-letni centrysta Capriles Radonski - 49 proc. głosów. Maduro zostanie zaprzysiężony na sześcioletnią kadencję w najbliższy piątek. Według Caprilesa Radonskiego podczas głosowania doszło do wielu nieprawidłowości.

Maduro nazwał _ męczennikami _ i _ bohaterami _ osiem osób, które zginęły w ulicznych starciach w poniedziałek po ogłoszeniu wyników wyborów.

Czytaj więcej w Money.pl
Polak zostanie prezydentem Wenezueli? Uprawnionych do głosowania jest 19 mln obywateli. Lokale wyborcze otwarto o godz. 6 czasu lokalnego.
Chavez jako ptaszek, geje i kobiety w portach Kampania przed zaplanowanymi na 14 kwietnia wyborami prezydenckimi w Wenezueli przybiera czasem dość niecodzienne formy.
_ Chavez został otruty prez mroczne siły _ Czy zmarły niedawno prezydent Hugo Chavez został _ zarażony _ chorobą nowotworową przez wrogie siły z zagranicy?
bETvmIle
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)