Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wenezuela przed wyborami - kandydaci nie przebierają w słowach

0
Podziel się:

Kampania przed zaplanowanymi na 14 kwietnia wyborami prezydenckimi w
Wenezueli przybiera czasem dość niecodzienne formy.

Henrique Capriles Radonski
Henrique Capriles Radonski (PAP/EPA)
bEEslUUR

*Kampania przed zaplanowanymi na 14 kwietnia wyborami prezydenckimi w Wenezueli przybiera czasem dość niecodzienne formy. *- * * *Maduro ujawnił, że kiedy się modlił, objawił mu się zmarły miesiąc temu prezydent Hugo Chavez jako _ mały ptaszek _. - _ Śpiewał, ja odpowiedziałem piosenką i ptaszek poderwał się do lotu, zatoczył koło i odleciał, a ja czułem ducha i błogosławieństwo comandante Hugo Chaveza na tę bitwę _ - obwieścił. *AP publikuje wymianę ciosów obu kandydatów - tymczasowego prezydenta Nicolasa Maduro i jego rywala Henrique Caprilesa Radonskiego. Ten ostatni skontrował rywala, mówiąc: _ Myślę, że on zjadł tego ptaszka, bo ma go w głowie _.

Tymczasowy prezydent nie ukrywał oburzenia: - _ Teraz burżuazja i prawica mówią o małym ptaszku Maduro. Co oni sobie myślą? Że jesteśmy śmieszni? Trochę szacunku, panowie _.

Capriles jest przekonany, że ma szanse zwyciężyć w wyborach, choć sondaże na to nie wskazują. _ Oczywiście mogę wygrać. Akt głosowania jest racjonalny i emocjonalny _ - oświadczył, kwestionując następnie przydatność wszelkich sondaży.

bEEslUUT

Maduro jest pełen uwielbienia dla Chaveza. - _ Nie mam żadnych wątpliwości, że jeśli jakiś człowiek, który chodził po tej ziemi, uczynił to, co niezbędne, żeby Chrystus Odkupiciel dał mu miejsce u swego boku, był to nasz odkupiciel i wyzwoliciel XXI wieku, comandante Hugo Chavez _ - powiedział.

Tymczasowy prezydent obwieszcza, co będzie hołdem dla Chaveza: _ Zwycięstwo, zwycięstwo narodu wenezuelskiego nad siłami zła, nad siłami ciemności _. Ostrzega też naród przed _ oligarchią _, która dąży do _ zniszczenia demokracji _, co zresztą już rozpoczęła, finansowana przez _ imperialistyczne elity _.

Maduro posuwa się nawet dalej, wzywając do położenia kresu _ faszystowskiej nietolerancji tych spadkobierców Hitlera _.

Obaj kandydaci oskarżają się nawzajem o kłamstwa, obłęd, obsesje... Kiedy Maduro zasugerował publicznie, że Capriles, który nie ma żony, jest gejem, ten odpowiedział: _ Jestem jak kapitan statku - mam kobietę w każdym porcie _.

bEEslUUZ

I jeszcze wypowiedź przedstawiciela oficjalnie neutralnych politycznie sił zbrojnych admirała Diego Molero, który piastuje tekę ministra obrony: _ Narodowe siły zbrojne nie zawiodą Chaveza. (...) Kiedy wybory zostaną zorganizowane, uhonorujemy jego życzenia i zadamy faszystom mocny cios _

Czytaj więcej w Money.pl
_ Chavez został otruty prez mroczne siły _ Czy zmarły niedawno prezydent Hugo Chavez został _ zarażony _ chorobą nowotworową przez wrogie siły z zagranicy?
_ Syn Chaveza _ wystartuje w wyborach Wiceprezydent Wenezueli Nicolas Maduro zarejestrował się oficjalnie do wyborów prezydenckich, które odbędą się 14 kwietnia.
To on zastąpi zmarłego Hugo Chaveza Opozycja twierdzi, że to pogwałcenie konstytucji.
bEEslUVu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)