Notowania

wiadomości
14.09.2011 15:08

Wiadomości ze spółek środa godz. 15.00

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 14 września godz. 15.00

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 14 września godz. 15.00

ASSECO POLAND

Asseco Poland wygrało przetarg organizowany przez Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ na rozbudowę infrastruktury informatycznej WOW NFZ. Wartość oferty złożonej przez spółkę to 5,05 mln zł brutto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

Przetarg organizowany był według procedury otwartej.

BOWIM

Bowim, którego prospekt emisyjny został już zatwierdzony przez KNF, planuje pozyskać z emisji nowych akcji maksymalnie 11,3 mln zł netto - podała spółka w komunikacie. Przedział cenowy, w którym będą przyjmowane deklaracje nabycia, wynosi 9-11 zł. Pieniądze z emisji zostaną przeznaczone na zwiększenie kapitału obrotowego. Poza nowymi akcjami oferta obejmie papiery sprzedawane przez Supernova Fund.

W sumie oferta obejmie 3 mln akcji, w tym 1,1 mln nowych papierów serii G i 1,9 mln akcji sprzedawanych, serii D, należących do jednego z akcjonariuszy, Supernova Fund. Prospekt zostanie opublikowany 16 września.

"Mam nadzieję, że pomimo zawirowań na rynku finansowym, które właśnie obserwujemy, nasza oferta spotka się z zainteresowaniem ze strony inwestorów. (...) Na tle konkurencji wyróżnia nas przede wszystkim bardzo szeroki asortyment wyrobów hutniczych oraz kompleksowość świadczonych usług. Dzięki tego typu dywersyfikacji usługi produktów, nie jesteśmy uzależnieni od jednego rynku czy odbiorcy, co jest szczególnie ważne w obecnej, szybko zmieniającej się sytuacji rynkowej, kiedy oczekiwania naszych klientów są bardzo zróżnicowane" - poinformował cytowany w komunikacie Jacek Rożek, wiceprezes i jeden z głównych akcjonariuszy Bowimu.

W ramach transzy dla inwestorów instytucjonalnych zaoferowanych zostanie 825 tys. akcji serii G oraz 1,425 mln akcji sprzedawanych. Transza otwarta obejmie z kolei 275 tys. akcji emitowanych i 475 tys. akcji sprzedawanych.

Przedział cenowy, w którym przyjmowane będą deklaracje nabycia w procesie book-buildingu, wynosi od 9 zł do 11 zł za papier.

Po emisji nowi akcjonariusze będą posiadać 14,55 proc. kapitału, co będzie stanowić 11,12 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Oferującym jest Dom Maklerski IDM.

Bowim jest jednym z liderów na rynku dystrybucji wyrobów hutniczych. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest dystrybucja wyrobów hutniczych, w tym blach, kształtowników, prętów i rur. Dystrybucja produktów odbywa się poprzez własną sieć sprzedaży. W skład sieci dystrybucji wchodzi centrum logistyczno - dystrybucyjne w Sosnowcu oraz dziewięć oddziałów handlowych.

Spółka zajmuje się również produkcją prefabrykatów zbrojeniowych oraz serwisem blach. Oferuje także usługi montażu stali zbrojeniowej na potrzeby budownictwa infrastrukturalnego oraz usługi transportowe towarów zakupionych przez kontrahentów.

ORBIS

Orbis rozważa zarekomendowanie wypłaty dywidendy z zysku netto za 2011 rok - poinformował dziennikarzy w środę prezes Orbisu Laurent Picheralx.

"Mieliśmy dobrą pierwszą połowę roku. Podtrzymuję, że rozważamy zarekomendowanie wypłaty dywidendy" - powiedział Picheralx.

Przez dwa ostatnie lata Orbis nie wypłacał dywidendy. (PAP)

pel/ morb/ mto/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz