Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
albania
14.01.2011 14:32

Wicepremier Albanii podał się do dymisji

Illir Meta odchodzi po wyemitowaniu w telewizji nagrania wiążącego go z aferą korupcyjną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com/photos/primeministergr/4165995716/CC)

*Wicepremier i minister gospodarki Albanii Illir Meta podał się w piątek do dymisji po wyemitowaniu w telewizji nagrania wideo wskazującego na jego związek z aferą korupcyjną. *

_ - Złożyłem nieodwołalną dymisję w celu umożliwienia wymiarowi sprawiedliwości zbadanie tej sprawy _ - napisał Meta w komunikacie przekazanym mediom.

We wtorek prywatny kanał telewizyjny TV Top Channel wyemitował nagranie, na którym Meta, ówczesny wicepremier i szef dyplomacji, prosi ówczesnego ministra gospodarki Dritana Priftiego o unieważnienie na korzyść innej firmy wyników dwóch przetargów związanych m.in. z umowami na eksploatację elektrowni wodnej. Rozmowę nagrał 1 marca 2010 roku sam Prifti, czego Meta nie był świadomy.

Albańska prokuratura poinformowała dwa dni temu o wszczęciu śledztwa w sprawie korupcji i nadużycia władzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t40479.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bulgarska;minister;przed;sadem;za;przywlaszczenie;pieniedzy,184,0,709560.html) Bułgarska minister przed sądem za przywłaszczenie pieniędzy Chodzi o 11 mln lewów, czyli ponad 5 mln euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t85979.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dymisja;ministra;podejrzanego;o;korupcje,125,0,616573.html) Dymisja ministra podejrzanego o korupcję Za czeki od biznesmena włoski minister kupił mieszkanie koło Koloseum.
Tagi: albania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz