Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Brytania za sankcjami ONZ wobec Libii

0
Podziel się

Wielka Brytania nalega na uchwalenie przez ONZ sankcji wobec Libii, w
tym zamrożenie aktywów i wprowadzenie zakazu wjazdu dla przedstawicieli reżimu Muammara Kadafiego -
oświadczył w piątek brytyjski premier David Cameron.

bEhDZESZ

Wielka Brytania nalega na uchwalenie przez ONZ sankcji wobec Libii, w tym zamrożenie aktywów i wprowadzenie zakazu wjazdu dla przedstawicieli reżimu Muammara Kadafiego - oświadczył w piątek brytyjski premier David Cameron.

Cameron powiedział, że zależy mu na wystosowaniu ostrzeżenia pod adresem władz w Trypolisie w związku z "zatrważającą i niedopuszczalną" przemocą wobec protestujących.

"Wielka Brytania za pośrednictwem ONZ naciska na zamrożenie aktywów, wprowadzenie zakazów wjazdu, sankcje i podjęcie wszelkich kroków, jakie możemy, by osoby te poniosły odpowiedzialność, łącznie z przeprowadzeniem śledztw w sprawie potencjalnych zbrodni przeciwko lidzkości, zbrodni wojennych czy zbrodni przeciwko narodowi" - powiedział Cameron w telewizyjnym oświadczeniu.

bEhDZETb

W Libii od ponad tygodnia trwa rewolta przeciwko reżimowi Kadafiego. Władze straciły kontrolę nad wschodnią częścią kraju, gdzie leży m.in. Bengazi. Według wysokiej komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay niewykluczone, że podczas dławienia powstania w Libii "tysiące (osób) mogły zostać zamordowane lub ranne". (PAP)

mw/ ap/

8420762 arch.

bEhDZETC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)