Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolska: 40 inwestycji programu przebudowy dróg lokalnych

0
Podziel się

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych zostanie
zrealizowanych w Wielkopolsce w 2011 roku 40 projektów - poinformował we wtorek wojewoda
wielkopolski Piotr Florek.

bEhyAqRN

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych zostanie zrealizowanych w Wielkopolsce w 2011 roku 40 projektów - poinformował we wtorek wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Projekty zostaną sfinansowane w połowie (79,5 mln zł) z budżetu państwa, drugie tyle muszą wyłożyć samorządy. Przebudowanych zostanie około 135 kilometrów dróg.

"Należy się spodziewać, że po przetargach, które obniżają koszty inwestycji, zrealizowane zostaną kolejne wnioski znajdujące się na liście rezerwowej" - powiedział podczas konferencji prasowej wojewoda Florek.

bEhyAqRP

W przeprowadzonym w 2010 roku naborze samorządy złożyły 122 wnioski, które były oceniane pod kątem wpływu inwestycji na poprawę bezpieczeństwa na drogach, spójności z siecią dróg wojewódzkich i krajowych oraz współpracy między poszczególnymi samorządami.

W br. dodatkowe punkty otrzymywały projekty z gmin i powiatów, które ucierpiały podczas powodzi. Z tego ułatwienia skorzystały dwa powiaty i dwie gminy.

W skali całego kraju Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 zakładał wsparcie samorządów kwotą 3 miliardów złotych, maksymalne wsparcie z budżetu państwa może wynosić 3 miliony złotych dla jednego projektu.

Rok 2011 jest ostatnim, w którym realizowany będzie program budowy "schetynówek" (od nazwiska autora programu, ówczesnego szefa MSWiA Grzegorza Schetyny - PAP) W ciągu trzech lat, do 2011 r. włącznie, w Wielkopolsce przebudowanych lub wybudowanych zostanie około 500 kilometrów dróg lokalnych w ramach 188 wniosków. Cały koszt programu w regionie to 491 milionów złotych z czego 221,4 miliona pochodzi z budżetu państwa.

bEhyAqRV

Przy okazji modernizacji wielkopolskich dróg powstało ok. 162 km chodników, 79 km ścieżek rowerowo - pieszych, 32 ronda drogowe oraz 517 bezpiecznych przejść dla pieszych.(PAP)

kpr/ mki/

bEhyAqSq
inwestycje
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)