Notowania

wiadomości
03.09.2013 13:28

Wielkopolska: Grupiński chce nadal szefować regionalnej PO

Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński ogłosił we wtorek, że będzie ponownie ubiegał się o fotel szefa wielkopolskich struktur tej partii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński ogłosił we wtorek, że będzie ponownie ubiegał się o fotel szefa wielkopolskich struktur tej partii.

"Myślę, że nasza dotychczasowa praca, zespołowa praca całego zarządu dla dobra Wielkopolski, daje mi mandat do ponownego ubiegania się o stanowisko szefa wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej" - powiedział Grupiński podczas konferencji prasowej w Poznaniu.

Kandydaturę Grupińskiego na tej samej konferencji wsparli m.in. wiceprzewodniczący władz regionalnych Leszek Wojtasiak oraz posłowie Adam Szejnfeld, Tomasz Nowak, Mariusz Witczak oraz europarlamentarzysta Filip Kaczmarek.

Zdaniem Szejnfelda Wielkopolska jest regionem, w którym panuje zgoda i nie ma podziałów. "To nasze wspólne wystąpienie mówi o wielkopolskiej jakości - zgodzie i jedności członków partii i jako jedna drużyna opowiadamy się za Rafałem Grupińskim jako przewodniczącym wielkopolskiej PO" - powiedział Szejnfeld.

Według Grupińskiego dotychczas oficjalnie - poprzez struktury partyjne - nie zgłosił się żaden inny kandydat na szefa wielkopolskich struktur partii. O swoim kandydowaniu w mediach informuje poseł PO Waldy Dzikowski. "Swoją kandydaturę w wyborach na szefa regionu wielkopolskiego ogłosiłem blisko rok temu, od dawna wiadomo, że jest dwóch kandydatów na to stanowisko" - powiedział PAP Dzikowski.

Nie chciał oceniać kandydatury Grupińskiego. "Skoro jestem rywalem posła Grupińskiego, uważam, że jestem lepszym kandydatem od niego. Wolę mówić o swoim programie, a nie rzucać kłody pod nogi mojego kolegi" - powiedział Dzikowski.

Grupiński jest szefem regionalnych struktur PO od 2010 roku, kiedy to w wyborach na przewodniczącego wygrał z Dzikowskim. Na Grupińskiego zagłosowało 333, a na Dzikowskiego 242 delegatów na konwencję regionalną wielkopolskiej Platformy.

W Wielkopolsce, podobnie jak w całym kraju, rozpoczęły się wybory władz w kołach, powiatach i regionach PO. W dniach 1-15 września nowe władze wybiorą koła, w dniach 30 września-6 października - powiaty, a nowe władze regionów będą wybierane między 21 a 27 października. Tego dnia w Poznaniu odbędzie się konwencja regionalna partii. Wielkopolska PO liczy ponad 2,6 tys. członków. (PAP)

kpr/ son/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz